Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak nainstalovat ovladače v nefunkčním pc

Můj velmi starý pc nejde spustit. Když se začne zapínat logo Windows XP načte se, ale místom plochy nebo nějak tak se mi zapne BSOD. Z kódu chyby BSOD jsem pocopil že mám staré ovladače. Nemám na tamtom počítači internet takže když na HDD přes tento pc nainstaluju ňejaký program který aktualizuje ovladače, nic se nestane. Prosil bych o pomoc.

Řešení:

Urcite, ale abys ho rozchodil, potrebujes do nej investovat! A to bude do nekoho, kdo ti ho rozchodi nebo do vlastnich vedomosti, zadarmo, ze ti nekdo vsechno vysvetli na dalku pres poradnu, s tim nepocitej, to je trochu nad ramec moznosti pomoci takto vzdalene.

Mě před měsícem rozstřelili auto. Mám na něj spoustu vzpomínek, ale vrak jsem prostě prodal, nebudu si ho nechávat u baráku ze sentimentality.
I kdybys ten starej počítač rozběhal, tak ho stejně nikdy používat nebudeš, protože pro to není důvod. Bude ti ležet v šufleti, dokud tomu nevyteče baterka a nezasere ti celej šufl, včetně samotnýho notebooku. Teprve pak to vyhodíš.

Už je to tu, americké, kapitalistické, dekadentné, západné nedorobky zaplavili náš trh eštébákmi prevychovávanej, sľušnej, poctivej, robotníckej spoločnosti.

I.
Ty nemáš problém s ovládačmi, ale máš problém s velice prastarým, nefunkčným HW, ktorý ti časom vyschol, zosušil sa.
II.
Tiež bude problém v nefunkčnom inštalačnom médiu z ktorého sa pokúšaš o inštaláciu pôvodného OS WXP_NT. Vyparili sa z CD-Rom s WXP "hviezdne ďúry", nejaké jedničky a nuly alebo je kotúč na čítacej strane drsne poškriabaný. Musíš si stiahnuť nezavírený WXP + SP2 + SP2 + SP3 podľa bitovej verzie svojho HW a spraviť z ISO na vypaľovacej mechanike bútovacie médium, alebo na USB fleške, ak má mašina takýto port.
III.
Tiež môže byť problém, že nevieš zmazať, vyčistiť nultý sektor zavádzača na pevnom disku, naformátovať disk správnou alokočnou tabuľkou alebo nedokážeš správne nainštalovať systém.

Z čoho teda WXP inštaluješ? Z akého média?

CD/USB?

Formát nestačí, ak nabútuješ mašinu z ISO, použi nástroj:
Diskpart.exe - Clean - Active - NTFS / MBR. Príkazy pre Diskpart.exe so zmazaním nultého sektora na pevnom disku si vygúgli.
-------------------------------------------------------------
Použi WinPE 1.5 pre xpčko, alebo WinPE Bart. Možno niekde na nete nájdeš ISO.

Skus nový Hirensboot 15.2 z ISO "s apostrofom", ten je založený na WinPE, verzia tuším 1.2, určený pre XP k výrobe bútovačky na CD mechanike ale aj na USB fleške.

https://www.hirensbootcd.org/

https://www.techspot.com/downloads/6966-hirens-bootcd.html

WinPE je okresané XP-čko určené spúšťať PC z CD-Rom alebo USB s grafickým prostredím Windows XP, ako maľované. Nemusíš mať XP na pevnom disku, stačí externé médium a idéééš.

Hirensboot obsahuje súbor SW k oprave systému, bootmanažera a desiatky iných xindlov.

V tom prípade je cédéčko zostarnuté, poškriabané, poničené, chýbajú dôležité, americké, buržoázne, západné, protisociaľistické bity k načítaniu. Existuje SW ku komparácii, verifikácii úložiska bit po bite. Nemienim ťa vodiť za rúčku batoľaťa v tejto záležitosti.

Skus ISO znovu načerpať z nejakého zdroja (možno čisté, neskysnuté, na ulozto bez malicious) napáliť alebo inštaluj systém z flešky (ak ju má mašina pre USB 1,1/2), zase vyrobené z ISO WXP SP1/2.

Hustýýý.

Měl by si zkusit nainstalovat WinXP na jiným HDD.

Nebo HDD strč do jiného PC a udělej test HDtune
nesmí mít vadný sektory (žádný červený bod)
https://ctrlv.cz/YQDN
---
Tu modrou smrt máš po nový instalaci WinXP ? jestli sem to pochopil správně
--
Tam bude asi disk - IDE, když je ta tvoje sestava tajná
Aspon název a typ desky si mohl napsat

Nebo kup nějakej disk na pokusy za 100,-, nebo ve zberným droře zadarmo
https://aukro.cz/pc-interni-disky?attr_128916=val_2&attr_128917=val_5&attr_10052=val_60