Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ping (vliv routeru na rychlost)

ahoj vsem,

jen bych se rad zeptal na ping.. doma mam bezdratovy internet od mistniho mensiho poskytovatele, kde kdyz se pripojim kabelem do routeru, mam ping cca 13-15, kdyz se pripojim pres wifi, mam ping cca 17-19. dobry, nejak chapu to, ze kdyz to jde kabelem, tak to bude rychlejsi. vcera v praci jsme zprovoznili internet od noveho poskytovatele, coz je jiny opet maly mistni poskytovatel bezdratoveho internetu a v praci se k internetu pripojuji pres wifi. zkousel jsem ping a nevyskocil pres 7. je v rozpeti 5-7. jak je mozny, ze je to lepsi nez pres kabel ikdyz u jneho poskytovatele? je to treba routerem a nebo je rozdil u poskytovatele a jeho architekture? mel bych ldom lepsi ping, kdybych mel novejsi router? mam cca 9let stary tplink, ktery umoznuje 1GB.

diky moc za osveteleni problematiky
Změna předmětu, původně: ping (Kráťa)

ten router se dá otočit a někdo schopný vyčte typ ze štítku.
velmi starý tplink s gigabitem mohl být wr-1043, což byly v prvních hw verzích dost krámy.

jinak se dá čekat, že normální firma bude mít lepší připojení než člověk doma.
mi šlo spíš o ten rozdíl pingů doma. ale protože jsou obě hodnoty nízké, nemá cenu je řešit.