Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 OEM

Dobrý den,

je možné nějak při poruše základové desky v pc ( kde byl win 10 oem verze) po koupi náhradní desky použit tuto oem verzi opětovně?
Nebo prostě základovka je mrtvá a přišel jsem o licenci bez jakékoliv možnosti aktivovat tuto licenci znova v pc s novým hardwarem?

Ještě bych upřesnil, že tu oem verzi jsem kupoval samostatně a mám jí svázanou s microsoft účtem. Také jsem se dočetl, že pokud to oem mám takto provázáno, tak po instalaci win 10 se jen přihlásím na microsoft účet a on se už zaktivuje. Může mi to prosím někdo potvrdit/vyvrátit?
Jinak jsem ještě zjistil že mám licenci OEM_COA_NSLP. Je NSLP oproti SLP přenosná?