Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Psaní jednou rukou bez koukání na klávesnici

Tak se chci už hodně let naučit (nebo spíše hlavně vymyslet metodiku) psát "poslepu", bez koukání, na klávesnici, ale koukat na monitor. A to jednou rukou. Jasně, první, co člověka napadne, je naučit se jako při psaní deseti tu jednu "správnou stranu (já píšu pravou) a u druhé strany klávesnice, používat prsty obráceně. Co je ukazováček na hmatové značce "F" zaměnit za malíček, prostředník na prsteník atd. Jenže to je vhodné třeba na slovo "kosa". Ale u slova třeba "sako" by bylo moc přesunů ruky na hmatovou značku, aby byl ukazovák na hmatové značce "J", když tam po napsání "sa" stačí posunout jen třeba prsteník. Napadá vás něco?
Nejde mi vůbec o rychlost, ale o psaní poslepu jakoukoli rychlostí jednou rukou. Jinak píšu "o stošest". :-)

[90573-krata-pise-106-png]

#vsemideseti #vsemipeti

Jo sorry jednou rukou :D Sice to je na nestandartní klávesnici, nenormalnim, zde hatovaném, herním notebooku, kterej je před vyčištěním od sra*ek z jídla, ale nestydim se za sve skore.

29 WPM
(words per minute)
Keystrokes (147 | 0) 147
Accuracy 94.23%
Correct words 27
Wrong words 0

30 WPM
(words per minute)
Keystrokes (149 | 0) 149
Accuracy 90.85%
Correct words 28
Wrong words 0
bez koukání sem si to ted dal po 2. po malem treninku když sem psal něco dlouhého do dokumentu (normalně obouma :D)... ale teda kdybych stokrát neopravoval jedno slovo tak bych byl jinde, a opruz je to že každá ruka si pamatuje jiné slovo. Je tu někdo rychlejší? (jednou rukou, bez koukání do klávesnice) Takový menší dostihy by se tu mohli uspořádat :))

ono se tezko rika, co nam jde nebo nejde, kdyz na psani jednou rukou nejsme zvykli - pro nas to bude tezky vzdycky. Abychom dokazali prijit na nejakou metodiku, museli bychom prejit ciste na psani jednou rukou, cvicit to a pak postupne si prichazet na to, jak to delat.
Takze v tomhle ti asi uplne nepomuzem :-/