Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Search - lupa vyhľadávania W10_2004

Dobrý deň.

V prípade W10_2004, kvôli funkčnosti Lupy (SearchApp.exe, verzia 10.0.19041.153) na spodnej lište, je nutné mať otvorený Firewall aspoň smerom von pre vzdialené IP adresy protokolu TCP, na porte 443. Pripojenie po spustení Lupy vyhľadávania je okamžite presmerované na spriatelené servery MS, akamai a spol. IP adries po celej zemeguli.

C:\Windows\SystemApps\Microsoft.Windows.Search_cw5n1h2txyewy\SearchApp.exe

Ak sa zablokuje Firewall pre súbor SearchApp.exe smerom von, okno Lupy zostane po otvorení iba biele, nefunkčné. Blokácia Firewallom smerom dnu funkciu Lupy už ale nijak neovplyvní.

Dopyt znie?:
Dá sa nejako obísť, ale zároveň blokovať toto nanútené pripájanie smerom von na net, aby zostala lupa vyhľadávača funkčná, určená iba pre vyhľadávanie dát výhradne na internom úložisku, aby okno Lupy nezostalo biele, hluché, mŕtve?

Řešení:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Explorer]
"DisableSearchBoxSuggestions"=dword:00000001

---------------------------------------------------

Vyriešené, pre ostatných užívateľov doplnením Registra o nový kľúč Explorer s hodnotu dword, DisableSearchBoxSuggestions nastavenú na 1, ktorí nemajú radi sofistikované, automatické pripájanie na net nástrojom z dielne MS v prípade, ak majú iba v úmysle "Lupou" hľadať svoje dáta na vlastnom disku a nechcú roztrubovať celú vec po serveroch na celej zemeguli. Na to stačí verejný Mr.Gúúglmajster a spol.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Explorer]
"DisableSearchBoxSuggestions"=dword:00000001

---------------------------------------------------

Vyriešené, pre ostatných užívateľov doplnením Registra o nový kľúč Explorer s hodnotu dword, DisableSearchBoxSuggestions nastavenú na 1, ktorí nemajú radi sofistikované, automatické pripájanie na net nástrojom z dielne MS v prípade, ak majú iba v úmysle "Lupou" hľadať svoje dáta na vlastnom disku a nechcú roztrubovať celú vec po serveroch na celej zemeguli. Na to stačí verejný Mr.Gúúglmajster a spol.