Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ethernet kabel k routeru Asus RT-N12

Zdravim,

mám router Asus RT-N12, v infu se píše Rychlost LAN 100 Mbit. Přetrhl se mi ethernet kabel a sháním jaký pořídit. Vzhledem k tomu že můj router podporuje asi max. těch 100Mbit, stačí koupit obyčejný ethernet kabel CAT5e?
Je zbytečné kupovat kabel CAT6 který je schopný podporovat 10 Gbps?

psal jsem utp kabel - proč si vybíráš stíněný?
https://www.mironet.cz/prislusenstvi-pro-site/metalicke-site/patch-kabely/kategorie-5e-utp+fc34920/?pn9117%5B%5D=10%20m

při takovém tom domácím protahování se dá uvažovat o provrtání tenčích zdí, o prostrčení samotného kabelu a nakrimpování konektorů až nakonec. ale když vidím ten nesmyslný výběr, radši protáhni delší kabel prahem, máš na to 100m.