Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prodej počítače cizinci

Ahoj, chci se zeptat ma tu nekdo z vas zkusenost s bankou US bank? Uvazuju o prodeji PC, zajem o nej ma cizinec, kterej potrebuje poslat pc na slovensko - to problem neni. Platbu si ale pojistil dle repostu z emailu (udajne od dany banky - email us-bank management.desk@usa.com - mejl se mi neda vyhledat, takze tady se trochu obavam) u te banky US bank, ktera drzi jeho penize dokud jim nezaslu potvrzeni o poslani zbozi, ze jej mam skenovat. Nezda se mi jak banka pak proveri, ze jsem mu doopravdy pocitac odeslal kdyz bude zabalen? Nezminuje se o dolozeni videa a pokud bych poslal potvrzeni o prevzeti, samozrejme mu screenu stitky ktery mi da dpd o prevzeti platby. Na jednu stranu jestli mu zastituje penize ktery vyda jen na zaklade tohoto tak je to fajn, co myslite? Dekuji
Změna předmětu, původně: PRODEJ POCITACE (karel)

https://ctrlv.cz/4Wjb

zamazal jsem jen moje udaje bankovni

jde o castku cca 7500 - posledni email ktery mi poslal

I am happy to inform you that the payment has been made from the US bank and they sent me the payment confirmation which I hope they will have sent the same message to you. So kindly check your mailbox or spam folder to have it and now you have to proceed with the shipment now so you will be able to send the shipment tracking number and scanned receipt to the us bank for proper shipment verification.

Kindly act fast to make the shipment and let me know once the shipment is done.

Jde o to, ze prepravu ma zarizenou na slovensku - zde mu to musim poslat a chapal bych ze si vybral zastitovatele banku ktera to drzi jen nechapu jak by mohlo stacit jen nejaky stvrzeni z moji strany ty bance aby poslala penize. Udajne to nemuze stornovat, coz taky nevim jak je. A hlavne nemohu najit na strankach banky tento email co vidite i na screenu z kteryho preposlal odpoved ty banky.

Nikdy jsem neprodával tyto věci a už ne s někym ze zahraniči, tak na to tedy kašlu. Kdybych našel ten email na stránkách banky, kontaktuju ji a ověřim si to, ale takto nemohu nic, kdyz ho nemuzu vyhledat.

Ma moje cislo uctu a swift kod jsem cekal ze to bude legit s tou bankou ale co uz :)

Tá operácia s tou bankou sa bežne robí keď sa predáva/kupuje nehnuteľnosť. To ale existuje kúpna zmluva a výpis z registra nehnuteľností. Prachy sa dajú do depozitu v banke, ktorá takúto operáciu umožňuje. Informácie o transakcii podáva banka len zúčastneným osobám, t.j. tým, ktorí sú uvedený na zmluve.