Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook pro blender

Dobrý den,
Potřeboval bych poradit s výběrem notebooku/netbooku.
Hledám nějaký levný,ale který dokáže rozjet grafický program blender a v pohodě s ním pracovat.
Děkuji za odpověď.

Záleží do jaké míry chceš modelovat.
S Blender jsem dělal (ještě v dobe když podproval Blender Game programování her pomocí Python) na i3 + Intel HD (s podporou API OpenGL 3.3 ) a normální 2.5 HDD.

Dnes bych ti doporučil něco co má :
- SSD + HDD. Na SSD / M.2 pro praci, HDD pro ukládání projektů a surces/zdroj souborů pro projekty. Jakou potřebuješ velikost budes vědět určitě ty sám.
- 4 x Core (4 x Core / 8 x Threads - vláken jestli možno ).
- 8 GB RAM v Dual-Chanel (16Gb jestli budeš hodně kompilovat nebo mít otevřených více projektů zaráz)
- GPU staci i integrovana APU nebo IGP, hlavne je aby minimalne podporovali API OpenGL 3.3 nejlépe v4.* a vice + 2 → 4Gb VRAM.
* Jestli pracuješ nebo vyuzivaš Cuda, OpenCL doporučil bych ti radeji GPU Nvidia / Quadro.
- Obrazovka "matna" IPS nebo typu VA jako AMVA.
- Numericka klavesnice.

PS: Klidně se podívej i po nějakém repasu typu :ThinkPad P50, Dell Precision M4700 (OpenGL 4.3, Nvidia Quadro CUDA) 11 000Kč bez DPH :
* Pozor jde jen o příklad ! Ale IMHO se do 15 000 Kč u repasu vlezeš i s podstatně novější verzí na DDR4. Bohužel stranky s repasama neznám, nemohu ti nabídnout něco urcitejšího & serióznějšího.