Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU - 100% využití při hraní

Ahoj,

posledních pár dní mám problém, že hry mají po chvíli zásek cca na 5-10 sekund. Díval jsem na vytížení a vystřelí to občas na 100%. Normálně to jede tak 80-90%. Stává se mi to her u kterých jsem neměl problém. Ghost Recon Wildlands (ano, vím, že je to příšerně optimalizována hra ale jak říkám, problém doteď nebyl.) a teď i Shadow of War. Zkoušel jsem najít nejdříve na netu ale tam jsou rady typu: Vypni si jedoucí aplikace, odinstaluj co nepotřebuješ apod. Zkoušel jsem toho celkem dost. Antivirem i scanem na Malware jsem to projel. Pořád to samé. Nedávno se mi updatoval WIN 10 tak mě napadlo, že by to mohlo být tím. Každopadně nevíte někdo co s tím?
Předem Děkuji.

CPU - I5 7400
Grafika - GTX 1660 Super Ghost
RAM - 8GB

dělá to jediná aplikace nebo to navýšení skokově způsobuje nějaká jiná?
třeba swapuje systém. třeba potřebuješ snížit detaily nebo můžeš updatnout ovladač grafiky (aha, zmiňuješ)

průzkumník windows bere nějak podstatný výkon, že si ho všímáš? v tom případě odinstaluj všechny blbosti/doplňky, které se ti objevují v menu na pravý klik myši.
(těch doinstalovaných nesmyslů bývá v pc víc, leccos ukáže sw "ms autoruns". ale tazatelé ho nedávají)

jestli máš doinstalovaný antivir, tak tu zbytečnost zase odinstaluj.

samozřejmě nevylučuju, že to může být posledním servicepackem w10. poslední 2-3 roky nepamatuju, že by byl některý bez vážných chyb.

Vrátil jsem se ke starší verzi, kde procesor lítal i v klidu na vysoké procenta 40-80% takže znova aktualizace, která malinko pomohla. Záseky pořád jsou ale né tak časté. Co mi příjde poněkud zajímavé je, že ty záseky jsou i v menu hry. Pochopil bych to při náročnějších pasážích hry ale takhle..? Jediné co mě ještě napadá je, že se mi aktualizoval Uplay tak si bere možná víc? Ale ten si bere spíše RAMku než Procesor.

Dp takových věcí se strašně nerad pouštím, zvlášť když je grafika nově koupená. Uvidím co ještě zmůžu udělat jinak to prostě hodím do servisu, obeznámím je s problém a uvidím. Každopádně děkuju a pokud by byl ještě jiný nápad tak rád uvítám :-)