Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Někdo přesměroval svou doménu na můj web

Ahoj,

mám webovou aplikaci, která je dohledatelná přes google (nebudu uvádět) - pro příklad třeba www.mojeapka.cz.

Někdo (nevím jestli úmyslně, nebo náhodou) nastavil na své doméně to, že odkazuje na můj web, tedy čte jeho content. - příklad www.jehodomena.cz

Pokud zadám do google zadám klíčové slovo "moje apka", najde to mojí aplikaci na prvních cca 5 výsledích a dalších 5 výsledků je na doménu www.jehodomena.cz, kde je můj obsah.

To já ale nechci, já toho člověka neznám, nenašel jsem na něj kontakt a možná jde jen o chybu v jeho konfigu.

Pokud přejdu na jeho doménu (www.jehodomena.cz) je tam můj kontent.

Jak se tomu bránit?

Lze to třeba zablokovat v robots.txt, aby to indexovalo jen mojí doménu?

Co mě napadlo je, že v mé aplikaci udělat kontrolu, že když není na mé doméně tak se to na ní přesměruje, ale to je ochrana na úrovni aplikace v javascriptu, google to bude indexovat dál.

Moje apka není moc známa, jde asi o chybu jeho konfigu, ale stejně mě to štve. Co s tím?

Díky za rady.

1. Choď na jeho doménu a do cesty pridaj náhodný reťazec.
2. Pozri sa do svojho access logu, z ktorej IP prišla táto požiadavka.
3. Túto IP adresu zablokuj.

Prípadne môžeš zablokovať priamo IP adresu jeho servera a skontrolovať, či jeho doména stále funguje.