Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sťahovanie z internetu

Dobrý chcel by som sa opýtať ak mi viete niekto poradiť.Cez speedtestnet nameriam rýchlosť cez wifi - 20 Mb,35 Mb no ako kedy.A ked sťahujem nejaký film napr.cez fastshare,ulozto.sk,hellspy,webshare stále mi sťahuje rýchlosťou príklad 3,2 - 4,1 - 3,8 Mb/s.Čo majú servery nejaké obmedzené sťahovanie?Že sa dá sťahovať len určitou rýchlosťou,ked je už tá korona?

Ano to som nenapísal presne speedtest ukazuje príklad 29 Mbps a ked sťahujem tak príklad 4,2 Mb/s.Ale na to by to nemalo mať vliv,čo nameriam v speedtest takou rýchlosťou by som mal sťahovať či?Príklad ak nameriam rýchlosť 25 Mbps cez speedtest tak by som mal aj takou rýchlosťou sťahovať +- nie?

Ano, ale Mb/s neni ta sama hodnota jako Mbps.

1 Mb/s = 8Mbps.
3,7 Mb/s =  30Mbps

Zalezi, v jakych jednotkach ti co ukazuje.
Kuprikladu WEB prohlizec ti muze ukazovat "Mb/s" a speednet "Mbps", vysledek podle jedotek muze byt jiny ale rychlost je stejna.
Zkratka jestli vidis ze stahujes 3.75 Mb/s tak se to rovna 30 Mbps.
(predstav si to treba jako tachometr u auta, ktery ukazuje Km/h a Miles/h)

Nehnevajte sa ale stále tomu nerozumiem,príklad teraz pred chviľou som nameral 21 Mbps cez speedtest a cez fastshare som dal na skúšku sťahovať film,sťahovalo mi2,9....3 MB/s.Už sa opakujem to čo nameriam tým musím aj sťahovať,ak nie je sever náhodou preťažený že s neho sťahuje viac ľudí.Prečo ked som nameral cez rýchlost.sk 29 Mb/s vid vyššie,no ale zas príklad cez fastshare mi sťahuje 3,9 MB/s.....4,5 MB/s.Takže tá rýclosť ktorú nameriam cez speedtest príklad 29 Mbps je totožná akou sťahujem napr.cez fastshare 4.1 MB/s.Dal som ešte na skúšku Avatar veľkosť 8 giga a ukázalo mi čas do konca stiahnutia zhruba 35 - 40 min sťahoval som cez fastshare 3,5+-4,2 MB/s.(takže to asi sedí stým čo nameriam cez speedtest)Tak to som nevedel že tie bajty, byte MB,Mbps,Mb/s že aj to si treba všímať,dikens za vysvetlenie

ked sťahujem nejaký film napr.cez fastshare,ulozto.sk,hellspy,webshare stále mi sťahuje rýchlosťou príklad 3,2 - 4,1 - 3,8 Mb/s

Tyhle servery běžně omezují download, někdy i upload. Bez omezení by se tam další "klienti" dostávali dost obtížně.

Třeba u ulozto to ale neplatí. Ulozto umožňuje stahovat více free vlákny paralelně i jeden soubor ( = nemá omezení na jeden free slot na jednu ip) . Třeba pomocí vzum (vzum.8u.cz). Ten má i automat na captchu. Ten automat na captchu je veřejně dostupný, takže pokud nevyhovuje vzum, dá se naprogramovat vlastní utilitka.

Tyhle piráty bych asi nedotoval (dle rychlosti si tam kupuješ kredit), ale mám je jinak velmi rád. :-D

Víc souborů jde stahovat i bez kreditu, když máš víc prohlížečů, nebo ti nevadí pořád mazat historii, ale ta rychlost je 10x menší, no...

Mně se tam navíc pořád přerušuje stahování, hláška - chyba sítě. Je to docela technicky nespolehlivý server.

Zkus prozkoumat spolehlivost připojení: CMD - ping ulozto.cz -t >> %temp%/pingy.txt
Nech to běžet nějakou dobu (5-10 minut), pak to ukončíš přes Ctrl+C a následně zadáš start %temp%/pingy.txt
Dole ve výpisu bys měl vidět, kolik bylo odeslaných a kolik přijatých paketů (eventuálně ztráty).

Nebo to nemusíš dávat do logu, ale sledovat v okně příkazového řádku ping ulozto.cz -t
Pokud je chyba v připojení, budou ty pakety chybět i na jiných doménách.

Díky za radu. Zkusil jsem to, ale ve výsledku se moc nevyznám:

Ping statistics for 77.48.29.200:
Packets: Sent = 704, Received = 698, Lost = 6 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 6ms, Maximum = 27ms, Average = 7ms

Ale snad dobrý, ne? Ta ztráta, na takový počet, mi nepřijde velká.

Tak nevím, nechal jsem to běžet déle a žádná ztráta.

Reply from 77.48.29.200: bytes=32 time=16ms TTL=52

Ping statistics for 77.48.29.200:
Packets: Sent = 1809, Received = 1809, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 15ms, Maximum = 27ms, Average = 16ms

Ono k tomu výpadku připojení stačí strašně maličko.

Tys psal: "Vžum už nefunguje, pořád padá". To ti padá ten vzum, anebo připojení?

Padá Vžum. Při pokusu o přečtení captcha ve vláknu 0 se zastaví a okno zhasne. Při dalším spuštění pak hlásí, že předchozí stažení se nezdařilo a takhle pořád dokola

Připojení se jen občas přeruší na pár vteřin, což mi jinak v ničem nevadí, ale přeruší to stahování (u přímého z Uložto), což je na nic, když si dám stahovat něco delšího, jdu pryč, pak se vrátím a musím to obnovit a takhle se to stane několikrát. Vžum to uměl pořešit, vždy ihned začal stahovat znovu kde přestal.

Naštěstí FRD to umí pořešit taky, takže je to zase v cajku. 8-)

Neznám IDM, ale jestli je to podobné jako FRD tak tam není implementované paralelní stahování jednoho souboru více vlákny, kdežto ve vzum je. Takže se vzum můžeš stahovat třeba celý film 30 paralelními free vlákny (max je tam myslím 100), takže film máš stažený za chviličku. Uvažuju o tom, že si udělám svůj prográmek na ulozto (ten louskač na captchu je veřejný).