Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PHP - Výpis dát z databázy

Zdravím, mám stránku "profil", v ktorej chcem zobrazovať nejaké údaje z databáze (napr. ID, nickname atď...) a nedarí sa mi naprogramovať to tak, aby to ukazovalo ID konkrétneho užívateľa, teda toho užívateľa, ktorý je prihlásený.

kód:

<?php
	session_start();
	$session_username = $_SESSION['user'];

	if ($session_username == "") {
		header("refresh=0; url=login.php");
	}

	function zisti_id() {
		$mysql_server = "localhost";
		$mysql_user = "root";
		$mysql_password = "None";
		$mysql_db = "uzivatelia";
		$sqli = new mysqli($mysql_server, $mysql_user, $mysql_password, $mysql_db);
		if ($sqli->connect_errno) {
			printf("Connection failed: %s \n", $sqli->connect_error);
			exit();
		}
		$sqli->set_charset("utf8");

		$session_username = $_SESSION['user'];
		$sql = mysqli_query($sqli, "SELECT * FROM users LIMIT 1");
		$zisti = mysqli_fetch_array($sql, MYSQLI_BOTH);

		echo $zisti["id"] = $session_username;
	}
?>

Vyskúšal som cez WHERE, a stále nič.

<?php
	session_start();
	$session_username = $_SESSION['user'];

	if ($session_username == "") {
		header("refresh=0; url=login.php");
	}

	function zisti_id() {
		$mysql_server = "localhost";
		$mysql_user = "root";
		$mysql_password = "None";
		$mysql_db = "gasdbgahs";
		$sqli = new mysqli($mysql_server, $mysql_user, $mysql_password, $mysql_db);
		if ($sqli->connect_errno) {
			printf("Connection failed: %s \n", $sqli->connect_error);
			exit();
		}
		$sqli->set_charset("utf8");

		$session_username = $_SESSION['user'];
		$sql = mysqli_query($sqli, "SELECT * FROM users WHERE id='$session_username' LIMIT 1");
		$zisti = mysqli_fetch_array($sql, MYSQLI_BOTH);

		echo $zisti["id"];
	}
?>

Co?
Předpokládám, že $session_username je například RayCodeUwU.
Předpokládám, že tam máš tabulku, ve které je mimojiné id (např. č. 2), nickname (například RayCodeUwU)...
A ty chceš:
Vyber vše z tabulky users když nickname je ten samý co v $session_username.
To ale neuděláš pomocí id='$session_username', když v id je např. číslo 2.
To musíš udělat pomocí nickname='$session_username'.

Já psal: "problém je ten, že u toho nemyslíš".
Třeba toho nejsi vůbec schopen. To je logické, ne?

Tak to zjednoduším.
Máš tabulku users, ve které máš sloupce id a nickname.
V té tabulce je mnoho řádků, mezi nima řádek, kde id je číslo 2 a nickname je RayCodeUwU.
No a přihlášený user je RayCodeUwU a tedy ten nick je i v $session_username.
A ty chceš zjistit řádek, ve kterém je ve sloupci nickname uživatel RayCodeUwU, protože je v $session_username, a tedy použiješ nickname='$session_username'.
Tím vydoluješ řádek, který budeš mít v proměnné $zisti jako array, kde budeš mít hodnotu $zisti["id"] a $zisti["nickname"], no a ty chceš to id, takže vypíšeš $zisti["id"].
Eště to nechápeš?