Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Disk formát a instalace win

Ahoj, mám takový banální dotaz, zajímá mě zde jde o totožnou věc nebo v něčem.jinou. a) instaluju na 1tb disk Windows, výhradním systému 100gb a 900 nechám neprirazeno - naformatuju až ve Windows při tvorbe svazku / b) vytvorim už při instalaci windows 2 oddily pro win a druhý, čili už by měl pak být rovnováhu vidět po spuštění win.

Jaký je v tom rozdíl? Dik

chceš to nainstalovat a prodat/posunout příbuzným, že tě děsí původní data?
jde to přepisovat nulami (security erase) nebo stále jedním videem, oboje trvá hodně dlouho. pro někoho to může mít smysl.
nebo smazat jen cca první dva sektory (killdisk), pak na tom znovu založit oddíly. naformátovat při instalaci, to je podstatně rychlejší a mohlo by to stačit.

jestli si ten disk chceš nechat, není třeba si komplikovat život. stačí zrušit všechny původní oddíly a nechat instalátor nového systému, ať si to zařídí podle sebe.