Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový monitor 24" 1080p vs 27" 1440p

Dobrý den,

přemýšlím nad koupi nového monitoru. Mám vybrané tyto dva - 24" https://www.displayspecifications.com/en/model/0b891b95, nebo 27" https://www.displayspecifications.com/en/model/46ea1b62. Monitor by byl využíván na hraní her typu GTA V, Forza Horizon 4 apod, multimedia a web. Otázka je jestli jít do 27" 1440p nebo zůstat při zemi a vzít 24" 1080p? Mám strach z náročnosti budoucích her- sestava: R5 3600, 16GB RAM, AMD RX5700. Děkuji.

Mam 32" 2560x1440 a GTX1080, i starsi hry to na Ultra nastaveni nedava. Musim jit s necim dolu, jak ktera hra samozrejme, ale takove ty AAA narocne hry to proste na nejvyssi detaily neda. No a RX 5700 je jen o par procent vykonejsi.

Je to teda tezky, doporucil bych ti alespon 27" a kdyz tahle velikost, tak uz je 1920x1080 proste malo, chce to lepsi rozliseni, ale z hlediska AAA her moc grafiku na vyssi rozliseni nemas.

Ne, neboj, zadny bordel nemam.

Napriklad Metro Last Light Redux, ktere ted hraju. Musel jsem uplne vypnout SSAO, grafika uz to na 60 FPS nedavala. A takhle to mam se vsim, Zaklinac 3 - NVidia HairWorks vypnuto. Ve skoro kazde hre je nejaka narocnejsi polozka, kterou pri 2560x1440 uz je treba snizit nebo vypnout.

https://www.youtube.com/watch?v=jnejGtdbP_g
Rtx 2080 ti má 60fps a ještě jak kdy, takže pochybuji že na ultra vše a ještě k tomu ray trancing, opravdu ultra myslím, že je všechno zapnuté a všechno na max. Takže chyba asi nebude u nás, ale u tebe co považuješ za ultra a zapnuté.
https://www.youtube.com/watch?v=jXRrpYATYl0
15fps na gtx 1080 ti když máš ray trancing a vše ultra, tak to jsem zvědav co jsi tam měl vlastně zapnuté, kartu mám doma, takže vím co zvládne.
https://www.youtube.com/watch?v=WGIojHiKpqg
40fps ultra gtx 1080 ti. Tak to nevím, asi každý hrajeme něco jiného, opravdu ultra je ultra+ vše zapnuté, to že je 1 věc vypnutá není vše zapnuté.

Zase to tu neprekrucuj... ja som reagoval na Redmax lebo tvrdil ze aby mu to slapalo, musi mat u väcsiny hier msaaa vypnute ... ja mam napriklad u gta v msaa na 4x a to je multiplayer a zvysok na max a neklesne mi to pod 60fps...U zaklinaca mam doslova dopismena na utra vsetko a fps mi takisto neklesne .... vo forza horinon 4 tiez... 120fps na ultra... iba pri metre exodus som nuteny dat msaa tqkisto na 2x aby mi to idlo bez lagu... inak zvysok mam na max

Já jenom, že vše ultra je prostě vše ultra a vše zapnuté, ale to nedává ani rtx 2080 ti a jsem zvědav co nové grafiky, třeba rtx 3080 ti, zda dá ray trancing na hodně vysokou kvalitu. V QHD rozlišení by mohla. Jasně, tak záleží co zapneš a vypneš. Zrovna to MSAA žere výkon snad nejvíce, rozdíl mezi 2x-8x je dost velký, ale zase taková změna kvality to není. Už aby byla doba grafik 10cm velikost a spotřeba do 50w. Nové grafiky budou mít snad ještě větší spotřebu než 300w a to už je velké topení.

Amd ničí intel :-D a nové namakane grafické karty by boli skvele, len sa mi od nich nepáčia ovladačé a chladenie 1 vetrák keď prechádzajú nove grafiky, dúfam že tieto maličké chyby opravia u nových grafikách čo prinesú:-)

No nvidia nove grafiky nvidia rtx 3000 serie tak tipujem že rtx 3080 ti bude stať 1599€ podla mňa normálna verzia 2 vetraková, nemôžu dať lacnejšie tie 3000 series lebo u 2000 by to bol veľký fail že tie grafiky predavaju za velke peniaze a novu seriu za lacne.

Jelikož u 2000 serie nemá amd žádnou odpověd, ale pokud tedka amd zabere a bude dost dobrá konkurence, nemůže jít nevidia o moc víc než amd. To je jako kdybys postavil 2 stejné auta nebo podobné a řekl bys koupim od prodejce A stejné auto za 250 000kč nebo od prodejce B za 350 000kč. Uvidíme na podzim, ale ty ceny má nvidia vždycky přepálené, už aby amd něco vytvořilo.

Tak to asi neumis cist:

Musel jsem uplne vypnout SSAO

MSAA a SSAO jsou odlisne veci.

Ty na GTX 1080 Ti mas mozna vsechno na nejvyssi detaily, ale spis myslim, ze kecas. Ja na GTX 1080 nemuzu mit vsechno zapnute na nejvyssi detaily, proste to pri rozliseni 2560x1440 nelze, pokud to ma byt na 60FPS plynule.

Koukám, že jste se tady pořádně rozepsali. Ano 27" 1440p je asi super oproti 24", ale jak to tady čtu na hraní her to za chvíli s mou RX5700 moc nebude. Sice nepotřebuji vše na ultra- stačí high, ale i tak si moc nepomůžu, když mám v plánu si stávající gpu nechat aspoň ještě 2 roky.

Já mám gtx 1080 ti na full hd všechno v pohodě a na QHD taky dobré, akorád se musí něco snížit. Každopádně lepší QHD než full hd. Takže bych do toho šel.
Ta tvoje karta zase není o moc slabší než ta moje, takže bych se nebál.

Ok, myslíš že ten monitor z odkazu https://www.displayspecifications.com/en/model/46ea1b62 je v poho, bohužel není na něj moc recenzí, ale dle parametrů vypadá slušně a dle recenzí na Amazonu to vypadá taky slušně. Ještě jsem našel tento: https://www.displayspecifications.com/en/model/6bdb1b34. Nebo se dá do 7000 sehnat něco lepšího, ideálně s rovným displayem, rozumným designem a s freesync. Děkuji