Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem grafika bzučí

Zdravím, nedávno jsem zakoupil grafickou kartu OC WINDFORCE 2070. Když hraju náročné hry a teplota stoupne nad 70 stupňů, grafika začne střídavě bzučet, chvíli to dělá, asi 10 sekund a pak to přestane a pak opět není to něco co by se nedalo vydržet, ale zajímá mě jestli to nepoškodí grafiku. Díky :D

Změna předmětu, původně: grafika (host)

Zkus zapnout v té náročné hře v-sync a pozorovat, zda se to nezměnilo. Pokud ano, tohle bude řešení.
Zkus vyloučit, že to dělá nějaká vrtule, zkus je jednotlivě při tom bzučení (opatrně, ať něco nevylámeš nebo nezkratuješ!) pozastavit. Pokud ano, zvaž rozmontování, vyčištění, namazání (pokud si troufneš)

Měl jsem kdysi podobné problémy:

Někdy v dobách GPU s 32MB VRAM, čas od času jsem musel ventilátor grafiky odmontovat, odlepit nálepku zakrývající osu, vyčistit molybdenovým FAB mazadlem , stříknout tam WD40, očisti a zalepit. Na pár měsíců byl klid.
Někdy v dobách kolem nVidia 8800 GTX mi pískání cívek odstranilo právě to zapnutí v-sync. Nejsem honič fsp a v-sync (60) mám už mnoho let zapnutý úplně všude. Monitor 60, karta 60, prostě vše v souladu.