Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Unraid Nas+virtualizace

Dobrý den stavím Unraid Nas na kterém pojede i několik virtuálních strojů a plexmediaserver s 4k HDR obsahem. Prozatím sem vybral tento hardware:

MB: asus rog strix x399-e gaming
CPU: AMD Ryzen Threadripper 1920X
RAM:2x Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16
GPU:Jakákoli gtx 1060
SSD cache: Corsair Force MP600 1TB
HDD:5x Seagate IronWolf 8TB
PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2
Chladič: Noctua NH-U14S TR4-SP3
Case: Fractal Design Define XL R2
HBA controller: Lsi 9217-8i
10gbe card: mellanox Connectx-x3 mcx-311a

Nevím jestli tady není něco úplně zbytečného a co se týče toho výkonu tak ten využiji, budu rád za každou radu. Děkuji

Plex bude v jednu chvíli využívat 3-5 uživatelů protože chci dat přístup asi 15 osobám, a co se týče těch formátů filmů kde by ste mi doporučil filmy stahovat? (v aktuální chvíli stahuji z cztorrent 20-40GB Blu-ray)

plexmediaserver s 4k HDR obsahem

Filmy v 4K HDR (40-60Gb) sleduji v místní síti na 10W CPU ARM Realtek 1296.

U PLEX server sice nemám nekolik uživatelů, ale trascoduji přes CPU né GPU.

Nevím jak je na tom teď AMD + Plex, ale když jsem server skládal, podporoval transcoding jen Intel s podporou Intel Quick Sync bez potřeby osazovat 280W CPU abych si pustil film, přitom můžeš použít nějaké 65W. Grafickou kartu jsem neosazoval vůbec.
(na přimej stream / direct, žádný transcoding není zapnut a ani vyžadován , a obsah je spuštěn tak jak je)

PS: Zkoušel jsem i několikrát zmíněný EMBY https://emby.media/download.html uzivatelem ColebCox s podporou "Intel Quick Sync", "NVidia NVENC", "Open MAX" (OMX) a "VAAPI" , vzheld mi nevyhovuje, ale podporuje Transcoding bez potřeby placené verze tak jako u Plex a funguje docela slušně.
(EMBY sjem provozoval na samohrajce na základě asrock j4105-itx s CPU Intel Celeron 4105. Celkova spotřeba i s HDDs pod 15W, 25 při trascoding CPU využito na 60%)
https://support.plex.tv/articles/115002178853-using-hardware-accelerated-streaming/

Jestli to nemáš na nejakou profesionalni činnost , coz asi podle toho ze sledujes a minis sdilet filmy co jsi stahl pres torent nebudes, mi prijde zbytecné kupovat takové monstrum a jeste s takovou spotrebou.
15 osob bez transoding uzivi i Intel ATOM, jen je za potřeby rychlí síťový chip nebo síťovou kartu. Trascoding využiješ spíš jen mimo domaci síť , kde budes potřebovat snížit datový tok.

Jen mě udivují lidé, co si skládají PC za několik desítek tisíc korun, a přitom potřebuji stahovat filmy za pár stovek :-)