Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová ochrana JPG

Ukládávám si obrázky z internetu. (Nevyužívám je nijak nezákoně!!!!!)
Provozovatelé zejména eshopů vymýšlí jak stahování těchto obrázků znepříjemnit. Vždy si najdu cestu jak si poradit.

Poslední měsíc stále častěji narážím na novou ochranu, že po uložení obrázku (JPG) do počítače, se při otevření obrázku ve Windows Photo Viewer obrázek zobrazuje tmavěji.
Zde je ukázka:
Nalevo správné zobrazení ve webovém prohlížeči x Napravo zobrazení v prohlížeči obrázků

[90651-srovnani-jpg]
(zdroj https://www.kaereboern.dk/shop/legetoej/modu-curiosity-kit-blaa/)
(originální soubor obrázku JPG https://pc.poradna.net/files/90652-curiosity-kit-content-blue-jpg )

GIMP mi odmítne obrázek otevřít s touto hláškou:
[90653-gimp-error-jpg]

Obrázek lze ale otevřít v MS Paintu a znova uložit.

Prosím vás, sháním o tomhle problému více informací, viděli jste o tom někde třeba článek? (i ENG)
Nebo jak se tato ochrana nazývá?
Existuje nějaký fix třeba už přímo pro webový prohlížeč?

Děkuji

nejdřív jsem to tipoval na nějakou proxy v připojení či kompresní cache, jako si kdysi hrála opera.
ale když jsem ten obrázek stáhnul na disk, prohlížeč v salamanderovi ho zobrazí úplně poškozený.
když ho však nechám otevřít v libovolné aplikaci (paint shop pro, xnview, malování v xp), zobrazí se korektně a po uložení už ho zobrazí bez chyb i ten salamander.

původní obrázek v interních parametrech neobsahuje nastavené rozlišení dpi. je to sice k ničemu, ale tipoval bych, že došlo k vadně nastavenému exportu z originálu (typicky photoshop).
různé aplikace se s tím pak vypořádají hůř nebo líp. záměrnou ochranou bych tuto chybu nenazýval.

edit: jak praví kolegové, ten odkaz na poradně má atypickou hexa hlavičku souboru, viz nějaký ascii prohlížeč: "RIFFřY00WEBPVP8 ..."
některé aplikace si s ním pak neporadí.

Děkuji všem za odpovědi.

Sice jsem nezjistil v čem může být problém, ale zkusím vyzkoušet na jiném počítači a prohlížeči.
Problém by mohl být vyloženě na mém počítači.

Jinak tohle není hoax, děje se mi tohle poslední dobou, a není to u všech obrázků, jen u některých. Prohlížeč je Firefox 77.0.1.

Mali by sa tie americké, západné, dekadentné, buržoázne internety zakázať.

Z browsera som myšou okopčil obrázok do schránky, vložil som ho do Skicára (mspaint.exe 10.0.19041 z dielne MS), a idem si oči vyočiť, sedí si ako maľovaný, ako nakreslený protisociaľistickým štetcom trímajúc v odporných rukách zahnívajúceho kapitaľistu.

Už ho len zo Skicára stačilo uložiť pod nejakou príponou z množstva a prehrešila všakovatých amerických prípon s kompresiou, či bez nej. Hustýýý.

To som ešte nespustil na nechcený, zapeklitý, maskovaný obrázok riadny kanón, napríklad taký obľúbený balík z radov CorelDraw xX.

já odhaduju, že jde o vadně nastavený export z photoshopu a výsledkem je .jpg - jen s vadnou hlavičkou, viz ascii/hexa prohlížeč.
firefoxem (esr52) stahuju obrázek: https://www.kaereboern.dk/wp-content/uploads/2020/03/curiosity-kit-content-blue.jpg
salám: https://pc.poradna.net/files/90659-otevreno-salam-png
mspain xp: https://pc.poradna.net/files/90660-otevreno-mspain-png