Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako odstraniť Malware menom Zipansion?

Ahoj,do počítača sa mi dostal Malware menom Zipansion,používal som program na jeho odstranenie,ktorý sa vola UnHackMe,ale už mi vypršala 14 dňova skušobna licencia a nechcem platiť,neviete iný spôsob na jeho odstránenie? Inak ďakujem predom za odpovede :)

Inak,tu je cieľova složka Malwaru :
!$*C:\ProgramData\MICROSOFT\WINDOWS\START MENU\PROGRAMS\STARTUP\UPDATE.BAT

Návod na ruční odstranění:
https://regrunreanimator.com/newvirus/howto/remove-zipansion-com-completely.htm
AdwCleaner je nástroj zdarma na čištění prohlížečů.
https://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/
Ulož si ho na svojí plochu . Klikni na „Souhlasím“ k povrzení podmínek.
Ukonči všechny programy , okna a prohlížeče
Spusť program poklepáním a klikni na „Skenování“ , po ukončení dej odstranit co najde.

tak určitě, prý ta cc-věc ukazuje startup pogramy, takže tu batku umožní zakázat/smazat.
totéž můžeš udělat sám v příkazovém řádku, nebo myšem v průzkumníkovi:

move "C:\programdata\microsoft\windows\start menu\programs\startup\UPDATE.BAT" C:\update.txt

čtením v tom update.txt bys zjistil co dělá, odkud kam co skládá. taky ho můžeš vypsat sem.

textový .bat samozřejmě není zdrojem viru, ten máš v pc stále a možná i běží v paměti. to ovšem ccleaner neodhalí, není to antimalvare, jen tupý čistič tempů, čili ztráta času.
proto ten adwcleaner.
obsah souboru nemusí vždy odpovídat příponě, na to je právě normální ascii prohlížeč v normálním správci souborů, což windows nikdy neuměly.

pro labužníky:
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.
- zobrazení aplikací komunikujících s netem ms tcpview.

toto mi vypisal JRT.exe:

File System: 2

Successfully deleted: C:\Users\Marko\AppData\Roaming\3909 (Folder)
Successfully deleted: C:\Users\Marko\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\dwcolnq6.default-1588452505831\extensions\staged (Folder)

Deleted the following from C:\Users\Marko\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\dwcolnq6.default-1588452505831\prefs.js
user_pref(browser.newtabpage.url, hxxps://securesearch.org/homepage?hp=2&pId=BT170603&iDate=2020-05-04 04:23:23&bName=);

Registry: 0

Však v dopyte uvádzaš presný súbor a cestu k UPDATE.BAT?

V tom prípade bol už súbor zmazaný.

Ešte si stiahni Portable verziu AV zn.: RougeKiller x64, neinštaluje sa. Portable sa iba spustí z exe a nechá preskenovať dáta na spustiteľné súbory, Registre kľúčov POPupíky a iné pumprlíky z radov škodnej.

Pozorne si preštuduj, čo označíš v štvorčekoch po vyhľadaní za nevhodné, aby si nezmazal náhodou svoje dáta.

https://download.adlice.com/api/?action=download&app=roguekiller&type=x64

https://www.adlice.com/roguekiller/#alt_download

https://www.filehorse.com/download-roguekiller-portable-64/