Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade starého ntb

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Moje matka má starej NTB ale používá ho akorát na filmy a serialy doma atd. Nemá cenu jí kupovat nový. Říkal jsem si (vzhledem k tomu jak je pomalý a zasekaný) že bych já tam dal SSD a víc RAMek. Klidně bych nahodil i jiný procesor jestli to jde ale pochybuji že na ten socket bych něco sehnal ještě. Můžete mi poradit co tam můžu dát aby to fungovalo? Jedná se o tento NTB

https://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=H5U93ES

Nejlépe třeba odkaz alza atd. kde to rovnou objednám. Pokud jsem dobře pochopil info, tak tam můžu dát 2x 4GB a SSD (pokud to jde napojit vevnitř) bych chtěl nějaké 256 - 500gb. Díky

ten krám je už 10 let nepoužitelný, jestli má opravdu jen stupidních 2gb ram. a předpokládám ke slabému procesoru pomalý disk. přesto ten očistec někdo dodnes používal.

1x so-dimm 4gb ddr3 1600mhz ... kolem 500,-
ssd 250gb ... něco nad 1.000,-
usb hliníkový box 300,-
za 2.000 oživí mrtvolu: bude mít 6gb ram a externí disk na seriály.

levné repasy ntb stojí 4-4.500,-
mívají rozumnější procesor, ale často jen 4gb ram nebo pomalý disk. když ssd tak jen malý.
až takové terno to proti jeho krámu není, nejspíš taky budou potřebovat dotunit.

ať si zváží a vybere, kolik chce vyhodit.