Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Může router poškodit počitač?

Ahoj, potřebuji radu. Po návratu z dovolené se dva počitače připojily do zásuvky jeden počitač jsme zapli a normálně naběhl druhý byl vypnuty, do obou počitačů se zapojil kabelem z routeru internet a zapnuty počitač okamžitě zamrznul a po zmáčknuti tlačitka reset už nenaběhl. druhly počtač po zapnuti taky nenaběhne. Mohl router Zyxel poškodit zakladni desky nebo jine komponety. Diky za odpověď.

Nič sa nepoškodilo, jedine úder hromu, do toho úder západného bľesku, mohol spraviť galibu cestou kabeláže netu DSL pripojenia zo stĺporadia alebo cez šalter 230V/50Hz prešiel americký výboj prepätia "štatistickej elektriny".

Zrejme bude nutné spustiť OS v Núdzovom režime alebo z bútovacieho ISO Windows a v príkazovom riadku napraviť sektory systémových oddielov:
chkdsk /x /f /r /v /b na pevnom disku.

Ak je to W10, a bol spustený Fast Boot (rýchly štart), mohol sa dlhodobejším vypnutím zo siete pošahať súborový systém, metadáta naťahané v RAM.

Normálne by reštart PC / OS vec napravil.