Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem frekvence RAM - nižší

Ahoj, mám tyto dvě ramky HyperX Predator (2x8GB) DDR4 3200 Mhz.
Základní deska: -ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD B450 , která podporuje max frekvenci 3533 MHz.
V CPU-Z mi uakzuje, že ramky běží jen na 1596 MHz frekvenci, je možné si v biosu nastavit frekvenci na 3200, neměl by to být problém ne ?

PC sběrnice funguje s dvojitou rychlostí přenosu dat (DDR) kde v tvém případě pro zobrazení reálné pracovní frekvence musíš tech 1596 MHz (základní DRAM frekvence) vynasobit dvěma x 2 (2x 1596 = 3192) jak tě již upozornil uživatel JiPo.
(tudíž tvá RAM funguje správně na 3200MHz)

• Přesvědč se sám třeba v PS :

Get-CimInstance win32_physicalmemory | Format-Table Speed

[90684-ram-freq-png]
• Což v mém případě dělá pracovní frekvenci 2133MHz (v tvém to bude 3200). CPU-Z zobrazuje základní takt/Clock na mém PC to je "1064" což musím vynásobit x2 abych se dostal na reálnou pracovní frekvenci. Tudíž vše máš v pořádku :)
[90683-clock-png]