Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Asus RT-N18U problem s rychlosti přes wi-fi

Zdravím.
Jsem koupil nový mobil Xiaomi Mi 9 Lite a nějak si nerozumi s mým routrem.
Naměřeno 0.41 Mb/s - 0.16 Mb/sMb/s

Ostatni 2 mobily a 2 tablety ok.
Kanaly jsem zkoušel přehazovat.
Bydlim v RD a okolo uplně čisto, jedina wifi je ta moje.

Šířka pásma kanálu 20/40
Rozšířený kanál Above
Režim bezdrátového připojení automatický

menu routeru překládal do češtiny maďar: http://screenshots.portforward.com/routers/Asus/RT-N18U/Wireless_General.htm

Šířka pásma kanálu 20/40 ... napevno 20
Rozšířený kanál Above ... nechápu, zakaž
Režim bezdrátového připojení automatický ... jde snad o režim 11cosi. buď 11n nebo auto.

ještě bych si pohlídal:
Authentication Method ... WPA2-Personal
WPA Encryption ... AES

ale nejdřív ze všeho zkontroluj natavení země/regionu v routeru i na mobilu:
pokud máš česko, má umět využívat 13 wifi kanálů, ale čínské šmejdy mohou počítat jen s typickými 11 kanály.
vidíš svůj router? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer.classic