Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je to spalene?

Zdravim, dneska jsem se rozhodl vycistit notebook (mam ho cca 2 roky) a necistil jsem ho nikdy, a po otevreni jsem si vsiml toho cerneho na te veci, nevim jak se tomu rika, ale zaimalo by me zda je to spalene a nebo to tak ma byt? Notebook mi funguje bez problemu, nikdy snim nebyl problem, obcas kdyz zapnu nejakou hodne narocnou hru tak dokaze zvednout stupne cpu i na 80-90C... ale jelikoz moc nehraju, tak nevim, otazka je tedy co je to cerne na tom oranzovem na pravo? Diky, a pokud by jste nekdo vedel, tak co to pro me znamena.. diky.

Foto: https://ibb.co/dbbSp9v

foto 2: https://ibb.co/4ZSbL8r

jinak pri kazdodenim pouzivani jako emaily, a podobne ma procesor okolo 51-53 stupnu.

i7 4720HQ
GTX 980M 4GB
32gb ram hyper x
2x SSD

Řešení:

diky vsem za info, no kazdopadne ja sem to zkousel vyfoukat ztlacenym vzduchem ve spreji, ale lepsi je to asi vyndat a vycistit hadam, jenze ja sem rad ze se mi povedlo sundat zadni kryt od notebooku, pokud vyndam ten chladic od cpu, tak se mi vynda i cela ta oranzova trubice a musim znova dat na procesor pastu? nebo? Jako notebook uz jsem cistil, jenze tuten je trochu slozitejsi.. tamto byl obyc kancl kde se to jen vyndalo a zandalo a hotovo, nejlepsi by bylo pokud by sel vyndat nejak jen ten chladic, bez te oranzove trubky, ale to je k tomu asi pridelane nejspis? Jako teploty nevim jestli jsou kriticke nejak, zkousel jsem to vytizit v nejake hre na ultra detaily abych zjistil jake jsou max teloty a grafika mela okolo 82C maximalne, a procesor okolo 90C ale jednou jsem si vsiml ze kdyz sem hral tak po par hodinach mel procesor 99C tak ale to se mi stalo jen jednou,ale hry moc nehraju takze nevim, ale stalo se mi jednou jak jsem zkousel vytizit ten pc maximalne tou hrou, tak jsem zapl spellbreak na ultra setting, a vse, mel sem stabilni 60 fps, bez lagu, ale po 20 minutach se hra sekla, a pomohlo jen ctrl alt a del, tak nevim jestli byly moc vysoke stupne.... to byl spis jen test no, obcas si nejakou hru zahraju, ale rozhodne nehraju nejake novinky na ultra abych palil grafiku nebo cpu..

Však ponor, vyslovene okúp ZD v destilovanej vode z lekárne (nie z čerpačky demineralizovanej), následne vyfúkaj zákutia tlakovým vzduchom a vysuš dosku PC pri teplote 50°C aspoň po dobu 48 hodín. Nadicaného, ubitého prachu sa inak len jeho odmočením, nezbavíš.

LCD Monitor zatopením do destilky vody radšej necpi.

Hustýýýý.