Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ktery zdroj je lepsi?

Dobrý den, omlouvam se, není to první otázka na toto téma. Který z této dvojice je lepší? Děkuji
be quiet! Pure Power 11 400W
Seasonic 500W OEM Energy Knight SS-500ET T3
Díky

ten oem krám nepochází od seasonicu, je to jen jejich návrh vyrobený jinde. je to starší zdroj s nižší účinností (bronze). doufej, že už dovnitř nedávají nesmyslnou přepážku před větrák.
novější be quiet řady 11 je tišší, za mě o něco lepší.
je celkem jedno který použiješ, slušné jsou oba. zátěže na +12V větvi si porovnej sám. ten papírově slabší 400W by měl utáhnout třeba rx580, gtx1660s a nejspíš i 2060s.

Já taky preferuji seasonic, měl jsem gold a tedka mám platinum. Bral bych seasonic už jen podle délky záruky, musí být tyhle zdroje kvalitní, 10-12 let záruky je luxus. Nemusím na to dalších 12 let myslet. Seasonic má i u gold verze 10 let a to je co říci.
Neměl jsem ještě ani 1 problém, kdy se něco stalo. Ve vedru se nepřehřeje a není ani hlučný.

Já sním nemám problém. A 12-10 let záruky hovoří za své ne? Asi by tam nedal nějakou součástku, která by to nedala na těch 10-12 let. Narozdíl od grafik, které mají 2-3 roky.
Nevím já měl celou dobu seasonic a žádný problém. Ale obecně tyhle 2 značky jsou kvalitní a možná nejlepší.

Mám taky Prime Ultra Titanium ,ale otázka zněla jeden z těch dvou Be quiet! je dražší o dvě stovky což se určitě vyplatí,ten cos psal je cennou někde jinde.(u toho SS OEM sem kdysi někdo házel vnitřek kde u stejnýho SS novější výroby bylo vše uvnitř jaksi osekané,tolik ke kvalitě těch levnějších kde třeba byli starší verze recenzovaný).

Radši připlatím at mám větší záruku ne? Na zdroji bych nešetřil, ale to je každého věc. Jestli připlatit a mít 10 let nebo za 5 let třeba koupit nový zdroj.
Jinak doporučuji se podívat na web máš různé testy zdrojů. Není zdroj jako zdroj.

Ano vydrží i 15 let, ale změř třeba zvlnění po těch letech. Vysoké zvlnění je to co zabíjí např. disky aniž by zdroj vykazoval nějaké vyditelné selhávání nebo tak něco.
Já měním po 6-7 letech, bez ohledu kolik ten kus tenkrát stál, nebo jestli je ještě v záruce.