Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Huawei p40 lite = google play, youtube?

Dobré odpoledne přeji,

Mam na vás prosbu a prosím o pomoct, rád bych nainstaloval do telefonu mé přítelkyně google play a youtube a bohužel jsem bez výsledku. Zkoušel jsem různé věci například ten chat partner... Hodně jsem četl na českých stránkách že to funguje že si to samo dodá ty patřičné věci ovšem já jsem to ani nezapnul. Píše mi to network error...Dále jsě zkoušel videa co jsou na youtube ovšem mezi těma videi byla aplikace a krok zvaný otevřít ten program G který je z 90% v asijském jazyce ale taky jsem to vůbec nepustil pořád jsem odmačkával a stále se mi to opakovalo...

Tím se na vád obracím s prosbou, jestli by mi někdo neporadil/nepomohl jakým způsobem na to a jak? Za jakoukoliv radu budu rád a jsem ochotnej za to zaplatit protože by mě to udělalo radost kdyby to vedlo k úspěchu. Díky

V zařízení nenajdete aplikace společnosti Google. Zejména obchod s aplikacemi Google Play, mobilní platby Google Pay, navigace Google Maps či například aplikace YouTube.

Z bezpečnostních důvodů nedoporučujeme systém obcházet a instalovat nedostupné aplikace alternativními způsoby.

https://www.t-mobile.cz/podpora/huawei-mobile-services

Pokud jsou aplikace od Google vyžadovány, bylo by snad fakt lepší tohodle exota zahodit. Resp. byla chyba ho kupovat.

Instalovat GP je asi blbost, tie navody su pekne komplikovane, ale ak ti ide len o nejake aplikacie priamo od Googlu ako je napriklad YT klient je ovela jednoduchsie to riesit cez odkaz z webu.
https://consumer.huawei.com/uk/community/details/%5BHuawei-P40-Pro%5D-How-to--use-Google-Apps-via-Web-Shortcuts/topicId_28163/
Je to jednoduche, prehladne bez nutnosti instalovat nejake blbost.
Za zvysne programy z GP sa da takmer vzdy najst nahrada z Huawei obchodu.

Je to jednoduche, prehladne bez nutnosti instalovat nejake blbost.

Četl jsi ty komentáře moderátora webu pod článkem k aplikacím : Aby to fungovalo, musíte nainstalovat GMS.

Ve článku v podstatě jen uvádí , že Google nekteré služby jdou navštívit přes URL odkazy, takže Youtube etc jde přes [WEB] stránky né [APP]. Zkrátka Gmail, Youtube otevře přes prohlížeč, wébové rozhraní.
*návod je uveden pro model P40 PRO, vytvořit odkaz na ploše s odkazem nějaké web stránky může i tazatel s P40 Lite.