Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučte tablet do 1500,-Kč

Ahoj, začal jsem trochu víc pracovat s grafikou a šiknul by se tedy nějaký tablet, všechno myškou namalovat nejde nebo jenom velmi těžko. Nemusí to být nic superšpičkového, vím, že tablet jde koupit za 1000 i za 100000 Kč :-), doporučte nějaký do 1500,-Kč. Díky za odpovědi.

Kdysi jsem prodal pár kousků malých tabletů od fy Genius-v téhle kategorii stejně nic jiného než Genius nebo Trus(t) nekoupíš. Např. na malování v CADu je to docela příjemná změna, určitě dosáhneš lepší přesnosti než s myší. I počítač se s tím dá docela dobře ovládat, věřím že by si člověk zvyknul a myš už by nechtěl. Tenhle dokonce umí rozeznat sílu přítlaku:

Profesionální pero má 1024 úrovní citlivosti přítlaku pro všechny druhy ovládání tloušťky.

Nevyhodou levnych tabletu je velmi mala aktivni plocha. Precijen na 21" monitoru vodit kurzor po plosce 4x5 palcu neni uplne idealni. Napis jeziskovi o vacom, A5 modely uz se daji i pouzivat O:-)

velmi mala aktivni plocha. Precijen na 21" monitoru

V AutoCADu běžné. Tablet 12x12 palců, plocha pokrytá ikonkami a pohyb po 21" monitoru se odehrával na plošce dejme tomu 4x5 palců. Každopádně nemůžu říct nic proti Wacomu A5 :-p
Doporučuji Wacom, i menší, ne Thrust, důvodem jsou zkušenosti s kompatibilitou.

Ano, pěkně jsi mu vybral.
A já jsem ho chtěl zbavit strachu ;-) z malé plochy, pracoval jsem tak hafo let.
Schválně si zkuste, kolik cmxcm potřebujete na přejetí monitoru myší. 21" baňka Philips mi vyšla asi 6x4.5 cm, takže i nejmenší tablet by měl být nehorázně ]:) přesnější.