Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hecker sa o niečo pokúšal

Zdravím,dnes mi niekto volal zo Španielskeho čísla,že v do môjho PC sa dostal hecker.Pýtam sa ho odkiaľ volá a on,že USA Texas- Windows.Chcel nejakú IP alebo IP6 adresu,vravím neviem kde je.Tak som mal zadať do googla nejakú stránku,to som tam napísal a boli to nejaké porno stránky,nič som neotváral ale on trval na tom aby som to otvoril a nadiktoval nejaké číslo.
Tu som to položil,ešte mi volal asi 3 krát,už som nedvíhal.
O čo mu mohlo ísť,chcel sa dostať do môjho PC alebo ho chcel zablokovať,prípadne chcel sledovať moje platby?

loading...

Ak telefonát dotyčný platí, mal si s sním pokecať dlhé hodiny, zrejme nejaký otravný nudič, tvoj oponent, známy, menovec apod. volal z roboty na účet firmy.

Preto je vhodné disponovať v systéme, po ruke, s dvoma funkčnými browsermi, napr. čistý Edge bez hesiel, s mazaním komplet histórie, cookies po zatvorení a v II. rade zabezpečený Firefox od Mozilla, ktorý používaš na svoje účely.

Prípadne mať na mašine dulaboot so skrytými primárnymi oddielmi, aby sa po reštartoch PC a teda OS vzájomne medzi sebou systémy na oddieloch nevideli. Stačí mať dualboot, tj. 2 x rovnaký, ID HW servermi MS digitálne aktivovaný OS W10 x64 bit. ku ktorému máš zakúpenú licenciu z americkej, západnej, kapitaľistickej Ameriky. Jeden systém určený na net a druhý iba na prácu, napríklad v Správe zariadení nadobro odstavený od siete, zakazaním zariadenia alebo zablokovaním pripojenia veškerých protkolov a IP adries vo Firewall.

V robote máme celozávodnú.Aspoň som si oprášil angličtinu a zistil nedostatky :).Nebolo mu do smiech,furt opakoval aby som otvoril tú stránku.Evidentne mu šlo o niečo,volali sme skoro 20 minút.
Ak má niekto záujem a vie anglicky tu je číslo +34 950 14 31 39
Neviem,má to zmysel niekde nahlasovať?