Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zmizeni oddilu disku po preinstalaci WIN.

Zdravím,
po přeinstalaci windows mi zmizel jeden oddíl disku v "Tento Počítač". Ve správě disku oddíl je v pořádku a vše nasvědčuje, že by měl běžet, jen se mi nechce zobrazit v tento počítač.
Před přeinstalací bylo vše v pořádku a fungovalo. Druhy oddíl funguje bez problému.

Windows 10 Pro 64bit
Disk 0 - SSD
Disk 1 - HDD 2TB - rozdělen na dva oddíly po 1TB a 800GB cca.

Viz. screeny v příloze.

Děkuji za jakoukoliv radu.

Změna předmětu, původně: ZMIZENI ODDILU DISKU po preinstalaci WIN. (host)

Pokračujem v smelom dopytovaní, zvídaní:

Ako to, že je tento 1020.2 GiB oddiel aktívny?

To máš na takomto priestore iba bootmanažéra so zavádzačom pre načítanie OS? Main Gááát, kto ti takto nehospodárne delil disky.

Však W10 x64 bit stačí aktívny oddiel vo veľkosťi od 350 do 500MiB.

Správne by mal byť zavádzací, aktívny a primárny oddiel bez písmena, môže byť aj hidden, skrytý, aby sa do neho nezapisovalo, nestrkal rypák. Nie je určený na ukladanie dát.

Je určený napríklad v prípade multiboot, dualboot aj ak máš viacero backupper od rôznych výrobcov, na zapísanie vlastných bútovacích údajov od týchto recovery_backupperov.
-----
Mlčíš, mlčochu?

Správne by mal by primárny disk (I.) rozdelený na aktívny, logický oddiel bez písmena cca 350MiB a na primárny C:\, určený pre OS Windows.

Aby si mal zavádzač so systémom a ostatnými logickými oddielmi na I., primárnom disku. Pokope, ako podľa partesu, podľa amerického, západného predpisu.

Takto to máš spravené krížom/krážom. Ak vyberieš II. sekundárny disk, alebo ak zmažeš aktívny oddiel na tomto disku, alebo zmažeš na tvrdo dáta, nenakopneš systém na C:\, lebo bude chýbať predmetný bootmanažér s nultým sektorom.

pěkně blbá instalace, tipuju že vlastníma rukama.
jinak správa disků je skutečně 2. obrázek "spravadisku.png", to první je jen průzkumník.

windows mívá aktivní zaváděcí oddíl / bootloader, typicky 100-500mb. nemá žádné písmeno, ať tam uživatelé nelozí.
je normální, když je tento maličký oddílek před vlastním systémem c:, ne na druhém disku, jako to máš ty. a je nesmysl, když má 1020gb. sice nevím proč tvůj bootloader zabírá 13gb?? ale to je celkem jedno.

viditelnost: ve správě disků můžeš tomu oddílu dát nějaké písmeno kvůli přehlednosti z konce abecedy, třeba w:
je to jen proto, ať dočasně vidíš jeho obsah, co tam má systém a co tam máš ty. jen svoje nesmysly odtamtud buď přemísti na d:, nebo na nic nesahej. můžeš vysypat koš a zrušit staré body obnovení, jestli se zabrané místo na tom w: nezmenší.

co s tím:
zmenšil bych velikost c:, rychlejší to bude od konce, ubral bych mu nějakých 20gb.
dá se stáhnout .iso bootovacího acronis true image, tím bych naklonoval disk w: do volného místa za oddílem c:, včetně boot sektoru -> na disk 0.
nastavit nový naklonovaný oddíl za c: jako aktivní
v biosu změnit pořadí bootování na ssd
dokonce bych cvičně odpojil 2tb disk1, jestli to naběhne.