Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Na odlehlých místech padá mobilní internet

Zdravím. Mám problém, že mi na mobilu během jízdy autem po ČR v některých lokalitách padá rychlost internetu nebo tam dokonce nejde vůbec (třeba silnice mezi lesy, nějaká odlehlá místa mimo města atd). Existuje nějaká možnost, jak toto vyřešit, abych mohl mít internet na mobilu kdekoli v ČR? Např přenosný modem do auta? Nevím ale jak to funguje

Díky

mobily už desítky let nemají externí antény, nepotřebují to, protože civilizace už je hustě pokrytá signálem.
mobily z 90. let měly externí, dokonce i výsuvné antény = měly vyšší citlivost.

potřebuješ přijímač s prutovou = delší anténou, namontovatelný do auta. u odkazu výše je popis, že se liší příjem gsm hovoru a lte dat, ať víš po čem pátrat.
můžeš se zeptat prodejce ať tě k něčemu naviguje, anebo jen náhodně nakupovat různé krámy na aliexpressu a nevyhovující třeba vyhazovat.

Kua hosi to su rady, co mu tu davate.
Riesenie neexistuje.
Problemov je viac...napriklad ze pokrytie 4G dnes nema kazda vysielacia stanica BTS, ak 4G podporuje je mozne, ze uprednostnuje hlasove sluzby, pripadne netove sluzby su pretazene, kedze vysielac je v sirokom dalekom okoli len jeden.
Dokonca je mozne, ze signal tam nie je vobec, pretoze ide o hornaty kraj s mizernym pokrytim.
Na druhej strane, kde nema pokrytie jeden operator moze mat druhy.

neexistuje nic jako "nejlepší pokrytí", protože ty se ptáš na pokrytí lesů, což určitě není hlavní investicí operátorů. před 20 lety se vyhazováním peněz za lesy chlubil o2 v reklamách.
pořiď si několik mobilů, nainstaluj si netmonster, jezdi po republice a porovnávej: https://www.svetandroida.cz/aplikace-netmonster-bts/

všimni si, že pořád nevíš, jestli chceš z těch problematických míst volat nebo datovat. místo toho jen přidáváš ne nejbytřejší dotazy "Který operátor má nejlepší pokrytí?"
pokud ti jde hlavně o lte, situace se do budoucna ještě změní po ukončení přechodu tv na dvbt-2 a uvolnění pásma 800mhz.

tazatel ještě částečně reaguje, takže se ptám: zkoušel jsi už kontaktovat prodejce těch krámů, jestli je něco pro mobilní data?
a ptáš se na 4g, protože lte, a protože 3g plánují všichni operátoři vypínat, čili by ti ten krám byl za rok-dva k ničemu.

údolí si můžeš sjíždět při sledování signálu v tom netmonster.

Tak jdi gamessit třeba do Německa, tam je kvalita pokrytí vysoká.

Tak to ani omylem. V Nemecku nemaji poradny mobilni internet ani na dalnici a uz vubec ne na vlakovych tratich. Neco jsem se najezdila na trase Praha-Mnichov a zpravidla jsem prekroceni hranic poznala hodne rychle prave diky tomu, ze mi prestal jit internet.