Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC sestava 15-20000Kč

Ahoj kamarád mi posílal PC sestavu jestli by byla vhodná na nenáročné hry. No já si nejsem jistý, že to není jen předražený nevyvážený bastl. To je ona: https://pcpraha.cz/levne-herni-pc-sestava-set-ddr4-8gb-elite-i3-9100f-42-ghz-rx-570-4gb-ssd-monitor-klavesnice-a-mys/?fbclid=IwAR0fkySItzXn3jZecmhFi02AnbqsXn1iRpBwqcob6RGjR1SfKpA1enqBrCU. Říkal že má na PC 19000Kč a v tomto budgetu by potřeboval PC, klávesnici, monitor, myš. Myš+klávesnici bych neřešil to si koupí v tescu za 100/kus. Nebo lepší časem. Našel jsem tady na poradně např. tuto sestavu o které si myslím, že je lepší: https://www.czc.cz/d71gbc0ef2gbra2oa4g8p5dil4/seznam teď vychází na cca 15000 tak ještě zbývá 4000 na nějaký ten monitor případně vylepšení sestavy. Mohli byste mi s tím zkusit nějak poradit prosím. Případně poradit nějaký ten monitor?

Za 20 000 Kč koupíš určitě lépe a kvalitněji.Z komponentů které si zvolíš ty sám , to samé platí pro periferie.

No já si nejsem jistý, že to není jen předražený nevyvážený bastl.

Sestava za 16 000 na základě Intel QuadCore, zdroj 'inter-tech', RAM od 'TeamGroup', monitor kancl moc důvěry teda nedává. Nebo tobě se to PC snad líbí?
(co se týče monitoru záleží na požadavcích a preferencích, kupříkladu jako VESA, pivot etc, tak jako požadovaná velikost. Myslím že vůči tvé sestavě by FullHD 1080p "24" AMVA by za 4 000 koupit šla)

Mně osobně se na té první sestavě právě nelíbí vůbec nic. Teď koukám že ten ryzen není skladem a bude snad(možná) 4.8. jestli vůbec, paměti také nedostupné. Že se dá do řekněme 16 poskládat něco lepšího než to první o tom nepochybuji, jen bych měl pochybnosti o kompatibilitě, proto jsem se radši ptal tu. Na monitoru asi moc nezáleží, jen aby to nebyl uplný odpad no.

ten garážník "pcpraha" má samé lowendové / noname komponenty.

v sestavě z czc bych zaměnil kombinaci ssd+hdd za 1tb ssd. deska umí i m2 disk, ale jsou dražší.

grafiky mají ty sestavy přibližně s podobným výkonem, dohledej si recenze, takže i celkově to bude podobné, jen díly z czc nejsou takový shit.
samozřejmě to jde seskládat i jinde (mironet, suntech, ...)

monitor mají pařani rádi 27", ale do toho nevidím. gtx1650 je dolní model, tak bych to s rozlišením nepřeháněl a zůstal u fullhd.