Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TP-link TL-WR902AC (AC750)

Potrebujem zariadenie na pripojenie USB modemu so SIM kartou kvoli datam tam kde nieje wifi, resp. tam kde je predlzit signal. Nasiel som predmetne zariadenie, skusam ho teraz doma, ale ci uz rucne, alebo Quick setup, nieje mozne to nastavit. Nesprava sa to podla manualu . . . Nema s tym niekto skusenosti?
Pozn. Netrvam na tomto zariadeni, moze byt akekolvek ine, jedina podmienaka je aby sa dalo nastavit z telefonu, kedze ntb nebudem tajat vsade kvoli tomu, a napajanie cez USB , tj 5V - ale toto nieje podmienka, ale potesi.

usb modem pride neskor, E3372 , aj s kartou, teraz sa snazim predlzit signal doma, aj aj ked dam smart IP, ked by si mal nacitat resp dostat IP z dhcp, tak si tvrdosijne stoji za svojou 192.168.0.1 . . . z mojho dhcp mu tlaci 192.168.1.149, co odmietne.

1. zariadenie, ktore mi predlzi signal wifi - repeater
2. tam kde nieje signal, usb modem so sim do USB portu

zariadenie tl-wr902ac
modem so sim este nemam, tak skusam funkciu repeater.
V nastaveni je moznost smart IP, kde by si mal ziskat IP adresu z DHCP - neziska, stale si drzi predvolenu 192.168.0.1
MKT sa mu snazi nanutit 192.168.1.149, co skonci hlasenim ponuka na prenajom, neuspesne.
Staticka IP 192.168.1.30 - ok, tu si zariadenie ponecha, prihlasim sa telefonom na wifi na tplinku, ale nedostanem IP z dhcp . . . podobne ako predtym, ked som ponechal aby si ziskal tplink adresu z dhcp, ponuknuta, bez uspechu

snad je to trochu zrozumitelnejsie

alebo ine zariadenie, ktore by malo napajanie 5 v (USB) - na om netrvam, ale podmienka - aby sa dalo nakonfigurovat cez telefon, ci uz cez web, alebo appkou, teda mimo ethernetoveho kabla, bez ntb,

Ne ne, to je pre V1, ja mam V3, ale quick setup, podla tohto
chapter-6-configure-the-router-in-repeater-mode bod 3.1
log priloha, druhy je z dhcp serveru a treti z pripojenych zariadeni

"LAN Type - Vyberte Smart IP (DHCP) pre získanie IP adresy zo servera DHCP, alebo Static IP pre manuálnu konfiguráciu IP adresy."
IP adresa, maska a volba DHCP su sede, nedaju sa menit, aj tak si ziada 192.168.0.1

Ak som dobre pochopil prilohy tak problem je, ze mas rovnake rozsahy 192.168.1.0/24 aj na MT aj na TP-Linku. Teda prvy vypis vyzera z dhcp TP-Linku a posledny je z MT a su tam rovnake rozsahy.
Mam pocit, ze on pritom repeaterovani nebridguje, ale routuje, takze skus zmenil lan rozsah na TP-Linku.

Problem je, ze aj ked to nastavim podla manualu "LAN Type - Vyberte Smart IP (DHCP) pre získanie IP adresy zo servera DHCP, alebo Static IP pre manuálnu konfiguráciu IP adresy." tak mi tam cpe tu 192.168.0.1 . . . ktora v tomto nastaveni - smart IP- sa neda zmenit. Nemal by ju ani brat do uvahy, a dotiahnut si Ip z DHCP na MKT.
Na tom TP-linku je predvolena 192.168.0.1, na MKT je 192.168.1.0, to je iny rozsah, nie?
Ak nastavim pevnu IP , tak to aj tak nejak robi psie kusy, lebo telefon, ktory ma na MKT vyhradenu IP podla MAC, tak mi prideli z DHCP, a aj tak je nasledne internet dedostupny.
Pritom fkc Hotspot funguje v pohode . . . ale to ma potom svoj DHCP, svoje adresy, teda ine ako na povodnej sieti. Do nemocnice, hotela, dovolenku by to nevadilo, ale na doma by som rad fkc extender, jeden rozsah ip. Alebo mi este niekde nieco unika?