Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako spojazdniť "neviditeľné" (skryté) USB?

Zdravím,

v šuplíku som našiel jedno staré USB, ktoré obsahuje licenciu k programu, ktorý už dávno nepoužívam. Toto USB vždy po pripojení k PC fungovalo, ale iba ako "skryté" - nikdy sa nezobrazovalo medzi pripojenými zariadeniami, ale program normálne bežal.

Keďže predmetný program už dávno nepoužívam, rád by som toto USB využil iným spôsobom. Potreboval by som ho teda na PC (Win 10) "zviditeľniť", aby som ho mohol sformátovať eventuálne nastaviť natrvalo, aby už nefungovalo ako skryté.

Možnosť "Zobraziť skryté položky" mi vôbec nepomohla, USB stále nikde nevidím, hoci je pripojené.

Vopred ďakujem za každú odpoveď.

Řešení:

Obávám se, že to není flasch disk, ale jen elektronika, ze které program načte jen nějakou licenci či kód. Mimo program k tomu určený, je to k ničemu.

Jak píše Rce výše, nemusí vůbec jít o FLASH DISK. S velkou pravděpodobností se bude jednat o HardLock, který slouží jen k tomu, aby si z něj příslušný SW ověřil, jestli máš opravdu právo ho používat a případně i jaké funkce SW mají být (ne)aktivní.

Nie je to klasická fleška (USB mass storage) - je to tzv. token. Dnu je malý "chrobák" EEPROM s overovacím kľúčom. Na takéto overovanie stačí veľkosť pár desiatok kB.
Ak máš ten program - predaj ho niekomu spolu s tým tokenom - bez toho tokenu je program bezcenný.