Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě nového ssd M2 disku

Zdravím lidičky. Chtěl bych si koupit tento ssd https://www.alza.cz/gaming/kingston-ssd-a2000-1000gb-d5651744.htm
Myslim si, ze je to az dobrou cenu dobrej matros. Jelikoz jsem nikdy nemel M2 disk, tak se chci ujistit jestli bude fungovat na moji zakl. desku ASUS Z170-P - Intel Z170 a taky budu do roka a pul kupovat novej pc, tak jestli budu moct ten ssd pouzivat i v budouci sestave a nebudu muset resit ze treba ten ssd disk podporuje jenom par desek na trhu. Omlouvam se za stupidni otazku ale chci jenom mit jistotu at to nekoupim zbytecne. Diky za odpoved

Ano, SSD M2 by měl v tvé desce fungovat. I v té nové (pokud bude obsahovat M.2 PCIE slot, což skoro určitě bude). Mimochodem ten Kingston A2000 je dobrá volba.

Intel® Z170 chipset :
1 x M.2 Socket 3, , with M key, type 2242/2260/2280 storage devices support (both SATA & PCIE mode)

Vybral sis dobře, já bych zvážil přihodit 700 za "nejvýkonější s ještě normální cenou" https://www.alza.cz/adata-xpg-sx8200-pro-ssd-1tb-d5518497.htm Rozdíl ale nebude takový jak se zdá z čísel.

Jen teoretická - v budoucí sestavě bude pravděpodobně podpora PCIE verze 4, což je tento rok novinka. Tyto disky jsou ale velmi drahé, nemá cenu je kupovat dopředu. Starší PCIE 3.0 disky pojedou i v nových deskách.