Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno hdd - neopravitelné sektory

zdravím,
mám disk seagate-barracuda-1tb-st1000lm048

1) crystal disk info píše pozor počet podezřelých sektorů 32, počet neopravitelných sektorů 32
je vhodné vyměnit? nebo disk je chytrý a nějak si ty sektory označí že je nebude používat?

2) dá se u toho výrobce disku nějak zjistit jestli je v záruce? existuje nějaká webová služba kde zadám výrobní číslo a on zjistí záruku
edit: ano dá, ruka byla rychlejší než hlava. našel jsem že Warranty Expired May 2, 2020 :-)

díky

jednotky kritickych chyb (05, c5, c6) se daji prezit, pokud to neni v nevhod miste a sam necitis pomalost nebo zalohovani netrva dlouho.
obecne: vzdycky je to dobry duvod k nahrade za ssd.
ty mas tusim srm disk, nebyl jsi tu uz s tim diskem? vymenit.