Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Natáčení videí - PAL

Zdravím, mám malou otázku. Mám zrcadlovku Canon a natáčel jsem rodinné video v systému PAL na 50fps. Při vypalování na DVD jede video na 25fps a působí sekaně. Vygooglil jsem si, že DVD podporují jen 25fps, tak sem si řekl, že je to v pořádku. Když si ale pustím stará rodinná videa z taťkovy staré digitální kamery, vůbec sekaně nepůsobí a vše jede plynuje. Jakoby snad ty videa reálně jely na 50fps. Chci se tedy zeptat, kde by mohl být problém, abych se dalším komplikacím vyvaroval. Když se totiž video přehrává na televizi (myslím to mé vypálené na DVD), trhá se a bolí z toho oči. Předem děkuji za rady. ;)

To je jeste malinko jinak - PAL = 576 radku prokladane, 50i = 25+25 pulsnimku. Fotak vam dle toho co pisete nahrava v 50P = 50 celych snimku. (urcite 50, ne 60?) Takze by jste musel prevest 50p (progresivni) na 50i (interlaced). Coz samozrejme jde, a vysledek nijak skubat nebude - na televizi. Je to otazka software jaky pouzivate, aby tenhle prevod udelal korektne.

Druha vec je, jaky smysl ma leta pane 2020 vyrabet DVD v mrzkem 50i s 576 radky, misto aby jste z toho udelali neco solidnejsiho v 50p a vyssim rozliseni. Ten fotak umi az 1080p60, proc to probuh prasit do nejakeho DVD formatu???