Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zkušenost se 60Ghz připojením

Zdravím mám u svého poskytovatele objednáno připojení přes 60Ghz pásmo a chtěl bych se zeptat, jaké s tím máte zkušenosti a poznatky, nejde mi ani tak o rychlost (vím že dokáže poskytovat vyšši než u 5Ghz), ale spíše jak to je stabilní a to jak při bezproblémovém počasí, tak při dešti, větru atd. Jáká je například odezva (ping). Vím, že u tohoto typu hodně hraje roli vzdálenost od vysílače, tak doplním, že se nachazím asi 135m s přímým výhledem.

Tak můj poskytovatel jede komnplet na Mikrotik https://mikrotik.com/product/cube_lite60 měl bych mít tohle zařízení, prý je to od mikrotiku zatím jediné cenově dostupné zařízení, kde může instalaci provádět zdarma. Je to lokál malý poskytovatel, takže asi nějaké drahé zařizení každému klientovi si dovolit nemůže. Zatím se nebudou konat nějaké stovkové rychlosti, budu mít zatím jen 60Mbps, asi i kvůli tomu, že to je lite zařizení, instalace bohužel zatím vázne, jelikož tyhle jednotky jsou v česku docela nedostupné, ale nejde mi ani tak o to mít 100mbps, primárně mi jde zbavit se 5Ghz, kde to je někdy fakt vopruz