Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc nejde spustit

dobry den,
Mam mini pc intel GIGABYTE BRIX BACE a neviem co sa stalo ale nejde spustit windows.. pise mi: "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" Neviem ci yreba len nieco prepnut v biose alebo je to komplet mrtve. Potreboval by som ale vytiahnut veci z HDD (zobar suborov dokumentov a fotiek). Mozno sa da nejako zapnut bod obnovy a spustit? Alebo nejaky nudzovy rezim?
Prosim poradte co s tym.
Moc krat ďakujem.

Zrovna má iba sprznený bootmanažér so zavádzačom, možno má neborák komplet primárny oddiel C:\ s Windows, Users a programovými zložkami echt na disku neporušený. Na to beriem jed.

Je možné, že si títo IT experti, špičkoví programátori, zmažú komplet aktívny, logický oddiel alebo ho majú na druhom fyzickom disku "krížom-králom", ako to obvykle bývávává pri x64OS.

Možno by stačilo cugrunt opraviť, fixnúť alebo vyrobiť nový zavádzací oddiel.

https://neosmart.net/wiki/recovering-windows-bootloader/

Lenže to je vyšší level aj pre mňa, (tiež pre pána Hujera), hoc sa venujem Windows necelé dva týždne, ale to zase poctivo a intenzívnejšie. Dakedy aj do hlbokej noci, do 21.00hod. SEČ, než ma úmor v podobe Windows načisto premôže a zmôže s pocitom únavy hajde do čučane, celý odetý v pižamku s vyobrazenými medvedíkmi so sladkými sníčkami.

Nejlepší postup:
vyměnit HDD a nahrát data ze zálohy.

Standardní postup záchrany dat:
Demontovat HDD, připojit k jinému počítači a vytvořit jeho klon, třeba pomocí programu DMDE
Na klonu se potom lze pokusit o vydolování dat, třeba pomocí programu DMDE nebo GetDataBAck nebo TestDisk

Alternativni postup:
Odnést to někomu, kdo to umí

Ďakujem veľmi pekne, pc sa spustil (neviem ci sa mi to len zdalo ale dlhsie mu to trvalo), uz kopirujem a zalohujem veci na ext hdd. Snad po skopirovani a restarte pc pojde vsetko ako predtym bez potrebneho zasahu a preinstalovania OS.
Ďakujem pekne este raz vsetkym.

// po restarte pc vsetko funguje.
Ako sa to mohlo stat ze sa to preplo?
Ďakujem.