Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Prosím o radu ohledně typu notebooku

Dobrý den, před časem jsem se tady už radila ohledně toho, jaké parametry u notebooku zvolit. Nyní jsem našla cenově dobrý notebook a líbí se mi i vzhledově. Nemá parametry, které jste mi doporučovali, na druhou stranu si říkám, pokud mám doposud HP 6730s, což je velmi starý notebook, jestli je možné si pohoršit nebo bude cokoliv lepší a hlavně, jestli pokud zvolím cca o 5-10 tis.drazší notebook s parametry, které jste mi doporučili, jestli poznám jako velmi nenáročný uživatel (spokojený víceméně i s HP6730/nebýt Visty a toho, že mi to už dost stránek nezobrazuje, nepustím si na netu pořady ČT atd.) vůbec tak velký rozdíl jako bude v ceně.
Konkrétně se mi líbí tento NB
https://www.datart.cz/hp-17-by0030nc-celeron-n4000-dual-17-3-hd-antiglare-flat-sva-4gb-ddr4-1dm-1tb-5400rpm-intel-uhd-graphics-uma-dvd-rw-wifi-ac-2x2-bt-windows-10-home-64bit-2-2-0-snow-white-mesh-knit-df-hd-camera-19m31ea-bcm.html

Vím, že jste psali, že u 17 ti palcového je nutný full HD display a rozlišení 1920x1080. A procesor 4 jádrový. A SSD. Poznám výrazný rozdíl, když to bude jiné rozlišení a SVA, 2 jádra a HDD? na druhou stranu mě překvapilo, že pevný disk má 1000 GB (mnohem dražší mají 256 GB...) a ještě si pamatuju, že SDD je sice lepší, ale když počítač klekne, ztratí se vše, kdežto u HDD je šance data zachránit.
Pokud bych to na rychlosti až tak nepoznala, nebylo by pak lepší možná i to HDD?

Moc děkuji

Katka

Katko, poraď se s Hankou.
https://pc.poradna.net/questions/3006553-notebook-poradite-mi-prosim (host)

To, co navrhujete, je jednoduše nevýkonný notebook se starým (pomalým) typem disku a nesmyslným rozlišením.
Klidně si jej můžete koupit, v tom problém není. Nechtějte ale po nikom znalém, aby vám něco takového doporučil.
Mimochodem: data se před ztrátou chrání tak, že je zálohujete na externí zařízení (a uchováváte mimo notebook).

Já Vám rozumím, ale nevím, zda rozumíte vy mě. Např. znalec aut si asi nekoupí ojetou škodovku, ale pokud už bude chtít ojetinu, bude hledat v dražších, ale lepších modelech. Pokud je ale člověk, pro kterého je auto prostředek pro přemístění z bodu A do bodu B, tak bude spokojený i se škodovkou, pokud rozdíl samozřejmě nebude zřejmý na první pohled i pro naprostého laika.
A o to mi šlo, jestli jako naprostý laik a skromný a nenáročný uživatel poznám rozdíl v notebooku za 10 tis. a za 15 na první dobrou...
Nebo na druhou (v případě, že třeba bude výrazně kratší životnost, poruchovost atd.).
Třeba v případě obrazovky a rozlišení, pokud dáte přede mne dva NB s jinými rozlišeními, jestli to vůbec hned poznám...
Podobně jestli poznám, jestli je v NB HDD nebo SSD...