Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program COM Surrogate přestal pracovat_jak vyřešit?

Ve Win8.1 PRO_64 se mi poslední dobou objevuje hláška o pádu tohoto programu – viz https://monosnap.com/file/J961spsRAGm7UR7vu27dvNzb1ryFwJ
Děje se to v souvislosti drag/drop funkcemi Průzkumníka – Dllhost.exe. Nějaké špatné windows updaty?
Po prvním googlování vidím, že by to mohlo být nějakým virem? Mám tady ESET, poctivě aktualizovaný, neinstaluji nic podezřelého. Poradí někdo zkušený co s tím?
díky za radu
Petr

vyčistil bych průzkumníka od pochybných doplňků (shell extensions)
v druhém kroku bych vyčistil windows od tajné verze zbytečného esetu.

a že systém začne padat po zbytečných a netestovaných automatických aktualizacích, je snad známé už dávno.

- zkusit nějaký starší bod obnovení
- zkusit obnovit systém ze zálohy