Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr procesoru + grafické karty do staršího pc

Ahoj, v cca 10 let starém počítači mi odešla grafická karta ( sapphire radeon HD 5770 512mb ), prozatím jsem dal starou co jsem tam měl předtím (radeon x1650 pro 256 mb) ale chtěl bych aby to aspoň rozjelo nějaké starší hry (například mafia II) , takže bych potřeboval koupit nějakou lepší a rovnou mě napadlo koupit i lepší procesor. Základní deska je Gigabite GA-m56s s3, momentální procesor AMD Athlon 6000+ 3.0Ghz, ram ddr2 6 GB.
Šel by tam tenhle procesor a bylo by tam nějaké výraznější zlepšění oproti stávajícímu?
https://aukro.cz/procesor-3-50-ghz-amd-phenom-ii-x2-521-socket-am2-am3-6971642165
A měl by někdo doporučení jakou pořídit lepší grafickou kartu?
Díky moc za tipy a návrhy. Nechci do toho dávat moc peněz, pc je pro mě vedlejší záležitost, takže určitě nechci zatím kupovat novou desku atd... Jde mi o to aby to akorát rozjelo nějaké starší hry a chodil rychle prohlížeč internetu.

Podporované cpu a bios co tam musíš mít aby to najelo.
http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-m56s-s3_1x/#support-cpu

521 tam není takže nemusí jet (asi pojede ale zkoušený/potvrzený od výrobce desky to prostě není)

Vhodný by byl Phenom II X2 570 ten je zase všude drahý. Phenomy X2 mají L3 cache takže můžou být o dost rychlejší oproti tomu co máš. Asi by to tu čtvrtinu výkonu navíc mohlo udělat.

U cpu z bazaru riskuješ ohnuté nohy, nebo debila co to pošle jen tak v obálce (už to tu někdo řešil) a další radosti.

Spíš než aukro bych se díval na bazoš a marketplace a šel po osobním předání.

Grafika - pokud nemůžeš vyzkoušet co tam pojede* tak něco z té doby, třeba nvidia 650/660 (550/560) by měla jet. Zdroj by měl mít přídavný konektor na grafiku.

Každopádně jak vidím ty ceny...nasypat do toho 1500 za starý šrot a nic moc nezískat není zrovna ideální.

* není to problém elektrický, pcie je zpětně kompatibilní ale deska se může při inicializaci šprajcnout nebo vga nenajít i když teorie praví něco jiného.