Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problémy pri instalacii

Zdravim,
Mám po kope všetky komponenty na zostavu
Gigabyte B450 Aorus Elite RGB, AMD Ryzen 5 1600(Wraith Prism), 16GB Corsair Vengeance LPX 2x8GB KIT DDR4 3600MHz CL18, NVMe SSD Adata Gammix S11 240GB+2000GB Seagate FireCuda, GPU: EVGA RTX 2060 OC 6GB, PSU: Seasonic Prime 850 Titanium, CASE: Cougar Panzer EVO RGB
Tak som teda začal skladať a poskladal. Potom som nainštaloval WIN 10. Potom driver dosky potom LAN, potom zvukovou. Dal som sťahovať driver z NVIDIA.com a keďže to chvíľu trvalo išiel som si zapáliť. Keď som sa vrátil tmavá obrazovka. Myslel som, že WIN sa prepol do úsporného módu. Ale žiadna reakcia na myš ani klávesnicu. Tak som to reštartovať a ono to nenabehlo. Asi na tretí reset nejaké červené pruhy cez obrazovku preblikavalo to a chcelo to opravovať WIN. Zakladovka nie neukazuje žiadny problém(nesvieti ani jedna červená kontrolka). Vytiahol som baterku a nic, grafická karta funguje v druh PC. Skúšal som zmeniť káble na zdroji. Skúšal som to s jednou aj druhou Ramkou. Skúšal som to bez SSD, skúšal som to s USB WIN. Už to neukazuje ani tu červenú obrazovku. Začínam byť bezradný.
Nejaký nápad?
PV

Doska, procesor? Odmotoval som ten box chladič a teda tá pasta tam nijako extra nebola rozložená po celej ploche procesora. Do tej doby ako som od toho odišiel všetko fungovalo OK. Hneď ako to prvý krát nabehlo išiel som do BIOSu a všetky údaje o teplote taktoch a napetiach boli OK. Pustil som sa do inštalácie WIN a aj to prebiehalo hladko až do toho okamihu, kedy som sa tam zrovna nenachádzal. Proste záhada???? Čo sa mohlo za tie tri minúty skurvit????

Ráno som dal clean CMOS a som sa to pokúšal pustiť a nešlo to. Vytiahol som SSD a skúsil iba s USB WIN10 a normálne nabehlo. Dal som tam späť SSD a zasa problém. Tak som ho vytiahol a zasa iba s USB a výsledok na fotke. Zasa to išlo cela obrazovka do červena. A teraz to nedava zasa žiadny sygnal na obraz. Skúšal som aj druhé pci-e

ta otřesná fotka znamená, že vada je v grafice.
teoreticky může jít o vadný procesor, který posílá poškozená data do grafiky.
sběrnici základní desky bych vynechal, ta dnes vede přímo z procesoru, i když odezva chování na přítomnost ssd něco naznačuje.
nebo grafika není ve slotu dobře zajištěna - na zkoušku ji přehodit do vedlejšího slotu.

Ja som za mladi skúšal taktit a ak som to náhodou prepálil a pri testoch sa to viac zohriali, tak sa to len vyplo, ochladlo a normálne som to pustil a išlo to. Druhý počítač sa mi kvôli otestovaniu toho CPU moc rozoberať nechce, je tam obr chladič a celé to rozdeľovať na to ozaj v tomto horku náladu nemám.

Grafiku som kúpil bazár Evga GTX1060 GB s tou som to aj povodne zapojil. Potom som tam dal moju čo mám doma v druhom kompe a plánoval som ju dať do tohoto Evga Rtx 2060, ani ta nejde. Tu Gtx 1060 som dal do druhého kompu(tá výmena čo som plánoval v PC3 v mojom profile) a tam slape bez problémov. Takže grafika to nie je na 100%. Ešte skúsim druhy zdroj. MB CPU RAM a SSD som kupoval ročne z bazaru, už som dohodnutý na vrátení, ale ak by som to rozchodil, tak si to nechám. Záhada, že po zložení to všetko fachcilo cca hodinu OK. Inštalácia WIN sťahovanie driverov(pomaly internet) inštalovanie, až po to sťahovanie toho drivery z nvidia.com. Odvtedy KO. Skúsim to ešte všetko poriadne podotlacat a druhy zdroj pripojiť. Chladič na CPU som dal dole a dal normálnu pastu, lebo tá origo od AMD bola dosť tuhá.

Dodanie bolo v maticnej ako kombo MB+CPU+RAM+SSD. Možno to chalanovi začalo blbnut a nevedel čo s tým a ja som za dobrý peniaz kúpil celý set. Procák mu posielam, nech ho vyreklamuje on, ja sa s tým srať nebudem. Prachy mám naspäť upgrade procesoru, čo som neplánoval tiež. Pre mňa nakoniec po malých trampotach super deal.

Tak dílů máš doma dost tak nic nebrání v tom zkusit instalaci pustit celou znovu na ten klasický hdd a to ssd fyzicky odpojit. Pokud to nevyjde můžeš vyhodit jednu paměť a zase zkusit udělat celou instalaci.
Ten ovladač si klidně přikopíruj na to instalační usb ať to furt nestahuješ.
Já bych ale začal memtestem když to jede půl hodiny taky to něco napoví.
Po nainstalování win nějaký 3dmark nebo hru co si zahraješ.