Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač bez uživatele s admin právy (W10)

Zdravím,
opět prosím o pomoc, jelikož jsem v koncích :-( Dostal se mi do ruky na vyřešení počítač, v kterém je pouze jediný uživatel a nemá admin oprávnění, viz přoložený obrázek. Mám absolutně svázané ruce, nic to nedovolí. Ani nevím, jak se to může stát, v doméně to určitě nikdy nebylo, nejspíše to vzniklo v době, kdy se šířila aktualizace windows, co chtěla spárovat s microsoftím účtem, ale uživatel si není jistý, prý to může být i déle. Nenapadá vás, nějaké řešení, krom reinstalace? Nelze to nějak hacknout a vytvořit admin usera?

Předem díky za jakýkoliv nápad,
nofu

Super, díky za navedení! Toto sice nešlo provést, jelikož složka Administrator neexistovala a v registrech nebyl ani user co končí 500 či 500.bak, ale pod tímto článkem v diskusi je odkaz na řešení, které jsem provedl. Povedlo se to až na třetí pokus, ještě že jsem si udělal image :)

Co je potřeba splnit:
1) je potřeba být přihlášen místním účtem, NE účtem microsoft!!!
2) provést postup z odkazu
3) Po restartu se NIKDY nesmíte při spuštění systému přihlásit účtem Administrator!!! Pak mi vždy zmizel místní účet uživatele a už jsem se do něj nedostal
4) pak je stav, kdy je lokální účet stále omezen, je na něm tedy třeba povolit admin práva, systém už se ale ptá na heslo k účtu Administrator, takže se to vždy odklepne, páč je defaultně prázdé a dá se pokračovat. Změnit typ účtu se mi povedlo pouze přes control userpasswords2, kdekoliv jinde (ovládací panely, nové nastavení win10) to nemělo vliv
5) projistotu zakázat účet Administrator: net user administrator /active:no

Snad to nebude mít nějaké neblahé následky...

Ještě jednou díky!
nofu

složka Administrator neexistovala a v registrech nebyl ani user co končí 500

pochopitelně, když předtím nebyl admin nikdy aktivován.

1) je potřeba být přihlášen místním účtem, NE účtem microsoft!!!

to je snad samozřejmé, když nic (ani síť, ani práva) nefungují.

3) Po restartu se NIKDY nesmíte při spuštění systému přihlásit účtem Administrator!!!

další, co už 18 let nerozlišuje mezi home a pro verzí. v pro verzi se přihlásíš normálně, v homo verzi jen v nouzovém režimu.

bod 2) kdesi výš jsem se neobtěžoval číst, při neschopnosti ms nebude mít žádný význam.
4) admoš po aktivaci funguje, jen může být degenerován uac.