Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno špehovanie PC

Zdravím všetkých. Neviete niekto poradiť ako zistím či nemám v práci sledovaný monitor v PC? Ide o to že máme tušáka že to tak je ale nikto nás o tom oficiálne neinformoval. Ďakujem.

Řešení:

Kdybych byl hodně paranojdní, prostě vytáhnu kabel ze síťovky a jakékoliv sledování je nemožné, ledaže by si tam vedoucí nebo ajťák v noci chodil stahovat nalogovaná data. Pokud je to sledování udělané dobře, tak by mělo být neodhalitelné.

Měl jsem za to, že musí oficiálně informovat (minimálně v čechách ano), ale to odbyde lehce nějakým obecným sdělením zakomponovaným třeba do provozního řádu.
Co já vím, tak se u nás akorát shromažďují někde hlášení antiviru, takže si umím představit, že by se změnil rozsah těch reportů a mají tam všechno.

Jo já zapomněl na progresivní firmy, kde je všechno se vším propojené. Jasně taky máme u nás podnikové síťové licence naštěstí ne na to, co potřebujeme my (bylo by to pro podnik příliš drahé kupovat to kvůli max 10 lidem, tak nám pořídili individuální), takže u mě by to maximálně tak byla pošta. Office jsem teda nezjišťoval, na starším počítačích máme normální (každoročně to odškrtávám při inventuře) na novém mám linux, takže tam ms office neni.