Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Inštalácia win 10 na m.2

Dobrý deň mám problém pri inštalácii win 10 na m.2 disk po inštalácii win nenabootuje akoby sa žiadna inštalácia nekonala. Inštalované v UEFI (v Legacy to ani nejde)
Pri inštalácii sú všetky ostatné SATA odpojene.
Instalacne USB som skusal robiť aj cez rufus aj cez oficiálny toolkit vždy rovnaký problém.
MSI B450 Tomahawk MAX (BIOS je aktuálny)
Ryzen 3600x
Samsung 970 Evo
Keď niekoho napadá kde môže byť problém prosím poraďte.

Řešení:

V boot menu je m.2 disk vyditelny.
BIOS je fleshovany.
Ale nešlo to ani v pôvodnom.
(Disk je funkčný doteraz fungoval ako sekundárny disk na ktorom systém nebol)
Na MSI fóre som ešte našiel že monitor nesmie byť zapojený cez DP ale musí byť cekz HDMI idem to skúsiť.
Edita: HDMI nepomohol
Idem resetnut CMOS ešte

V UEFI boote sa dá zvoliť iba či bootovat z diskov, USB alebo cd.....
Pri vybranej možnosti bootovat z disku win vôbec nenajde. Pri csm boote disk vidí dá sa zvoliť ale keďže je tam win nahodený cez UEFI nenabootuje z neho.
Edit: CMOS resetnuty.... nepomohlo
Info: pri pokuse inštalácie windowsu v csm mi pri inštalácii pri vybraní disku píše že doska nepodporuje řidič diskov takže to v csm formáte inštalovať nejde.
Info2 : idem skúsiť nainštalovať NVmE M.2 driver zo samostatného USB pred inštaláciou winu

Áno a vytvoril novú particiu (robím iba jednu )
Windows vytvorí jednu particiu s miestom primarní
Druhú particiu (300mb) systém
A tretiu particiu s MSR (16mb)
Instalujem win samozrejem na primárnu
Edit: momentálne to skúšam nainštalovať v UEFI na SSD SATA s odpojenym m.2 diskom
Edit2 : ani na SATA disku pri bootovani cez UEFI neukáže bootmanager

Skús na inom PC ešte raz vytvoriť to instalacane USB? Možno je chyba tam? Nedavno som skladal dva kompy na Eyzenoch a teda inštalácia WIN prebehla veeeelmi rýchlo a korektne. Vymazal som na SSD všetky particie, dal urobiť nové, sformatoval, nainštaloval a išlo to. Rýchlo a korektne.