Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodný volant pro ETS2

Dobrý den, chápu že tato otázka tu byla již několikrát, prošel jsem si je ale vše je staré tak se zkusím zeptat znovu jak to dnes je. cena volantu do 10000. Doporučíte? našel jsem zatím tyto (Thrustmaster T300 RS, Logitech G29 Driving Force, Thrustmaster T150 RS) Pokud máte jiné návrhy budu jen rád. Jde o to že není třeba přehnané nároky, chtěl bych to jen na ETS2. Ale zase nechci šunt. Děkuji za rady.

Na ETS2 ti stačí jednoduchý. Podľa toho, čo chceš volantom ovládať - odporúčal by som, aby mal aspoň 10 tlačítok (aj s pádlami).
Jazdím obyčajným Speed Wheel 5 Pro - 10-tlačidlový (+ pedále) a úplne stačí. Pádla=rýchlosti, tlačítkami ovládam smerovky, pohľady vpravo-vľavo, svetlá, stierače, tempomat, klaksón, mapu, menu. Ostatné - menej využívané funkcie - cez klávesnicu.
[da17b75234f9699e375f761e0eb61db5--mmf250x250.jpg]

P.S. Už ho mám dosť dlho, takže hľadaj niečo podobné.

Zabudol som dodať - má aj feedback.
Za ďalšie: Pokiaľ použiješ akýkoľvek volant - budeš sa v ETS2 poriadne "pohrať" s nastaveniami hry, pretože tam nastavuješ nielen tlačítka (ich funkcie), ale aj logaritmitu volantu, odozvu (citlivosť) volantu, oneskorenie pedálov..... A trvá to dlhšie, než nastavíš podľa seba, ale po uložení to funguje bezchybne.
Ešte jedno odporúčanie - pokiaľ to chceš LEN na ETS2 - hľadaj volant, ktorý má minimálne 270° rozsah (tie úplne jednoduché majú len 180° - čo je nerealistické) - najlepšie (ale aj drahšie) sú so 400° rozsahom - a to potom naozaj točíš ako na skutočnom náklaďáku :-D.