Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linuxový vserver - pár obecných otázek

Zdravím,

možná budu přecházet s pár webama na vserver, ale kromě domácího LAMPu nemám s ničím takovým žádné zkušenosti. Mám tedy pár otázek:

- Který vserver vybrat? Máte někdo nějaké zkušenosti s nějakým hostérem? Zaujali mě hlavně ignum a g-hosting (ten má xen).
- Co byste si vybrali a proč? XEN, nebo vserver?
- Stačí Ubuntu Server? Mám Ubuntu doma, tak se radši nechci pouštět do neznáma :-), druhá možnost je Debian.
- Výkon - vyplatí se to vůbec oproti shared hostingu? Třeba ignum vps fast! nebo g-hosting vps standard? Teďka používám Station hosting.

Předem díky moc, Ondra

No, ja osobne davam radeji prednost XENu nez virtuozzo, o tom jsem totiz jeste neslysel (u g-hostingu server mam).
Ubuntu je skvely operacni system, ale ne na server. Ano, mas tam pomerne nove verze programu k dispozici, ale na "produkcni" server je to prilis nestabilni. Dej se na debian, je to vnitre temer identicke.
Co je shared hosting?

Shared hosting je běžnej sdílenej hosting..

Díky za odpověd, takže XEN, Debian. S tim Ubuntu máš asi pravdu, nedávno jsem měl dost velký problémy s MySQL, úplně přestalo fungovat (nenajelo), po purge a následný instalaci taky nic, blbly i instalační skripty.

Ty máš u g-hostingu ten XEN, nebo vlastní server? Jestli XEN VPS, jakej máš tarif a jak to stíhá?

Zatim tam nemam nic zavazneho co by vyzadovalo extremni vykon. Ted to pouzivam spis experimentalnim zpusobem a neco na tom testuju. Jednal jsem primo s majitelem/spravcem a i pri experimentovani se serverem mi vychazel vctric. Kazdopadne me potesila moznost platby paypalem. Ja mam tusim Maxi tarif.
Fyzicky se nachazi v coolhousingu, nevim jak mistni maji zkusenost ale slysel jsem, ze je to jedno z mene kvalitnich datacenter. Ja to mam pro sve soukrome aktivity, tak mi to prilis nevadi.