Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno CPU vytížené na 70% v nečinnosti

Zdravím, všiml jsem si, že můj PC začal nějak hučet. Tak jsem se podíval na teplotu přes AMD Ryzen Master (software od výrobce), a napsalo mi to, že můj procesor (AMD Ryzen 7 2700x) má teplotu 70°C.
Přišlo mi to divné, jelikož žádný program mi nejel. Tak jsem se mrkl na správce úloh, na půl sekundy tam bylo využití 64 % procesoru a pak to hned skočilo na 4%+- .

To znamená, že něco nejspíš využívá můj procesor a jakmile se chci podívat přes Správce Úloh co to je, tak se nejspíš vypne. Jakmile zavřu Správce Úloh, začne se zvyšovat teplota procesoru. Do 3 minut mám zas 70°C.
Pokud ho nechám otevřený (SÚ), tak je to v pohodě.

V příloze video pro lepší orientaci.

CPU - Ryzen 7 2700x
GPU - GTX 1070 TI
RAM - 16 GB

Řešení:

Spuštění Process Explorer teplota taky klesla. Takže virus o tom nejspíš ví. Vyčistil jsem pc adwcleanerm. Nic nenašel.

Další věc mě napadla. Programuji v C# a dají se v něm udělat aplikace, které nejdou vidět ve Správci Úloh, takže ten virus to bude nejspíš taky umět.

"Memory Compression" není vada, ale tupá vlastnost w10.
aby ten výpis byl k něčemu, musí ukazovat i svchosty (odlišené pid), vytížení cpu a raději i úplnou cestu k souborům na disku.
pouhý seznam procesů viz: tasklist /svc

kontrola spouštění: ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby cizích výrobců), scheduled tasks (naplánované úlohy).

test z nějakého bootovacího média proběhl? krd18, dr.web

cpu-z: když do toho člověk přestane dloubat, nepodtaktuje se to nesmyslně na desetinu? jakože je vadné nastavení power managementu.
edit: aha, tobě to nadbytečně topí - tak to nebude podtaktováním.

Asi si to trefil, jakmile jsem otevřel Správce Úloh, tak Unpacker zmizel. Jakmile jsem měl 75°C tak Unpacker tam byl. Jak ho teda najdu ?
To znamená, že musí jet ještě jeden program co kontroluje toho Správce Úloh ne ? Protože když se ten Unpacker vypne, musí ho něco zapínat.

ms autoruns na tvém pc nezobrazuje, co se spouští a odkud? když něco startuje z profilu, je to obvykle podezřelé. viz původní odkaz, fak nejde o tu tupou součást windows.
ten unpacker.exe se nedá prohlédnout? i když součásti budou nejspíš ležet v jeho adresáři. (aha - 300mb. to věřím, že si vystačí sám)
v registrech ve tvém profilu nemá unpacker.exe záznam - spuštění, asociace?

jestli chceš instalovat další bitcoin minery, dalším možným taskmanagerem je https://www.mitec.cz/tmx.html

instalaci avg (dnes avast) nepovažuju zrovna za inteligentní nápad. ostatně na virustotal nedokázal škodnou ani přesněji určit.

ADwcleaner nenašel nic, procesy po spuštění nic není. Týpek na virustotal tam napsal:

"This is a bitcoin miner. I had it on my PC for a few days prior to noticing. It's a sneaky thing because when you open Task Manager it will not show up as actively mining anymore but applications like RTSS can pick up the high CPU usage. I used AutoRuns and AVG to get rid of it."

Takže nejspíš nainstaluju AVG. Stoprocentně tam bude další program co kontroluje spuštění Správce Úloh. Jinak krd18 jsem ještě nedělal.