Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bios Utility EZ Mode

Dobry den, dnes jsem koukala na filmy, zazvonil telefon a najednou se vypnul prehravac a naskocila modra obrazovka s nejakym bilym textem (ten jsem si nestihla precist) a pocitac se vypl,zapl a ted tu je neco co vypada jako otevreny program a jmenuje se to Asus BIOS Utility - EZ Mode.Co to je? Jak z toho vyjet? Popripade jak nastavit, Abych mohla dal pouzivat pocitac. Nic jsem neinstalovala vedome. Slo nejspis o automatickou aktualizaci instalaci.
Nabizi mi to nastaveni hesla pro kazdeho. A ta ITacka anglictina je pro me jako laika Spanelska vesnice Na youtubu byl jakysi navod jak to zavrit ale nejde to bez nastaveni a nerozumim tomu a nerada bych aby mi sel notas do kopru protoze udelam neco blbe.
Mam Asus Vivobook cca2,5 roku, a o biosu jsem nikdy neslysela. Ted jsem koukala na net a nejake zminky jsou max rok stare.
Diky Nikola

Esc reaguje ze se zepta: "qiut without saving?" Ok/Cancel ale ukaze se to na nic protoze se mi opet ukaze ta hlavni strana..

Nevim co presne mate na mysli, zadna ikona disku tu neni krome pameti jestli mate namysli tohle ale s tim moc nevymyslim kdyz nemuzu nic s pocitacem
Hlavni strana vypada takto...

-system(INFORMACE)
Bios version: 306
Intel(R) celeron CPU
Total memory: 4096MB
Intel(R) HD graphics
serial number

-LCD
-USB PORT-nevlozeny
-STORAGE-nenainstalovano

-HARDWARE MONITOR-toci se tam vetrak cpu fan 3019RPM
-ACCSES level hesla pro admina a uzivatele

-STORAGE-nenainstalovano

obecně: buď se uvolnil kabel od disku, nebo disk odešel.

Intel(R) celeron CPU ... pravděpodobně "N4000"
Total memory: 4096MB
64gb "disk" emmc

disk je jen flashková parodie připájená na plošném spoji, tam žádný kabel není, je to nejspíš definitivně mrtvé.
místo procesoru je ubohý atom.
nemá cenu zachraňovat, rovnou vyhodit.
ať nový ntb zaplatí ten, kdo takový shit poradil koupit, jakože se "ušetří".

Tak záleží na určení toho notebooku. Tohle https://www.czc.cz/acer-aspire-one-d270-28ckk-cerna_3/103949/produkt mi slouží dodnes (a má už několikátou baterku a klávesnici) a svůj účel plní perfektně. Občas zkouknu novinky, ale plnohodnotnou náhradu jsem ještě nenašel.

Intel Atom N2800(1.86GHz 2jádra/4vlákna) ... ale velikost tak akorát do kapsy, dostatek konektorů, výkon stále ještě použitelný jak na filmy, tak na programování, pár sevříků a spoustu zajímavých aplikací i her ... prostě záleží na tom co od toho člověk potřebuje - svou oblast to pokryje perfektně
pro výpočetně náročné věci mám Ryzen 9 3900XT s 12/24 jádry/vlákny, 32GB RAM, 1TB SSD, 8TB HDD, RX 5700 XT 8G a tyhle dva se velice vhodně doplňují - jeden svými přednostmi doplňuje slabá místa druhého a naopak.