Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aky notebook si mám zvoliť

Viem že nadpis znie ako prosba o pomoc s vybraním prvého pokémona :D no nie je tomu tak. Musím sa priznať že mojimi rukami prešlo zopár notebookov cca 5 za posledných 10 rokov no v dnešnej dobe kde sa s nimi roztrhlo vrece je náročné vôbec sa v tom orientovať. A tak vás chcem poprosiť o pomoc pretože som už zúfalí chcem si kúpiť herní (skôr na pozeranie a sťahovanie filmov) notebook no neviem ktorý zvoliť, moja hranica je zhruba 20 tisíc korún/800 euro viac určite aktuálne nedám dohromady. A tak chcem vedieť akú značku a model by ste si vy zvolili som nezaujatí a na značke my až tak nezáleží no budem rád ak my niekto povie že asus je horší než acer a naopak. takže prikladám odkazy na notebooky všetko na alze aj ked z alzi to asi nekúpim všetko je tam drahšie :D. prvý je HP ktorý je úplne najdrahší s tých ktoré som našiel páči sa my že má 16 GB ram takže totálne na pohodu https://www.alza.sk/hp-pavilion-gaming-15-ec0901nc-d5820242.htm . druhý je asus ktorý niekde stojí len 750 euro na alze je drahý https://www.alza.sk/asus-tuf-gaming-a15-fa506?dq=5760030 . tretí opäť asus ale starší model niekde ho predávajú za 720 euro https://www.alza.sk/asus-tuf-gaming-fx705dt-au042t-stealth-black-d5760025.htm . a štvrtý a posledný je acer no tu je problém že nemá windows 10 ale linux takže pre mňa pomerne k ničomu ale zase niekde ho majú len za 680 euro https://www.alza.sk/acer-nitro-5-obsidian-black-d5784114.htm?o=24 . Viem viem KUP SI POCITAC ale ja nechcem počítač pretože je pre mňa nepoužiteľní často sa sťahujem atd atd navyše notebook mám vedľa postele na veľmi malej ploche a pozerám na ňom videá filmy atd takže monitor 24 palcový by som musel dať na zem... takže pc nie. Každopádne ma zaujíma váš názor čo by ste zvolili vaše skúsenosti s Asus, Acer, a HP, dobré/zlé atd a samozrejme všetky notebooky okrem toho HP majú len 8 GB ram kde si myslím že dnes je 8 GB už asi vážne málo 5 rokov dozadu my sotva stačili 4 GB Ram takže dnes 8 GB ram je asi málo alebo nie ?, tak každopádne díky za odpovede a rady inač sorry za dlhý text :D hehe.

Asi pravdepodobne kúpim Asus alebo Acer ale aj to HP ma dosť zaujalo len sa obávam či sa nebude prehrievať pretože Asus a Acer majú veľmi dobre vyriešené chladenie zatial čo HP neviem. Nenašiel som to HP v tej konfigurácii v žiadnom videu ani nikde potreboval by som vedieť aké teploty dosahuje v maximálnej záťaži.

No to je pravda ale čo som pozeral tak Ryzen 5 3550h nedosahuje tak moc stupňov max 80 pri úplne maximálnej záťaži čo nie je veľa zatiaľ čo Intel procesory dosahujú v pohode v Notebookoch 95 100 stupňov. A tá grafika sa neprehrieva nemá moc TDP takže dosahuje od 65 do 75 stupňov max a ja samozrejme budem hrať maximálne 3 4 hodiny denne takže na čisté hranie by som určite kúpil počítač, už len preto že Inteli v top Notebookoch za dosť peňazí dosahujú až 90 stupňov čo je povedzme na notebook za 3000 euro neprijateľné. ale každopádne dík za radu s tvojho komentáru som posúdil že acer asi nebude zrovna super :D.

len sa obávam či sa nebude prehrievať

Kup si přídavné chlazení, nastavitelné na 360°. Polož vedle notebooku a namiř na nejrozpálenější místo. Funguje skvěle, uchladí i pec.

Mám notebook ve skříni a když jede naplno, dveře přivírám a jdu pryč. Mám sice chladící podložku, ale ta nic neuchladí, takže pak na notebooku skoro ani ruku neudržím. Ale s tímhle přídavným chlazením (je lehké, pokládám ho přímo na pečící místo, ale když na něm jsem, tak ho zavěsím na polici nad ním, aby mířil dolu) je normálně studený, jak perfektně chladí. 8-)