Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkcni datova zasuvka

Ahoj,

doma mam nekolik datovych zasuvek, UTP za zasuvkou je tazeno husim krkem az ke switchi ktery je hned za modemem. Vse naprosto funkcni az do vcera kdy jsem z jedne zasuvky vypojil kabel protoze jsem PC potreboval dat kousek dal. Nakrimpoval jsem si delsi kabel - viz prvni varianta zde. Nasledne jsem zjistil ze to nefunguje. Ok mohl jsem to spatne nakrimpovat rikam si...strcil jsem do zasuvky kupovany kabel ktery tam byl celou dobu a fungoval a najednou nic, PC nedetekuje vubec nic.

Rozdelal jsem datovou zasuvku (Je tam toto) Na teto zasuvce jsou uvedeny pro me dva zvlastni zpusoby krimpovani:

A hneda, bilohneda, modra, bilomodra, oranzova, bilooranzova, zelena, bilozelena
B hneda, bilohneda, modra, bilomodra, zelena, bilozelena, oranzova, bilooranzova

Puvodne kdyz to fungovalo tak jsem to mel nakrimpovane moznosti B. Na druhem konci kabelu u switche je to nakrimpovane jako prvni varianta - viz zde. Tj vlastne jinak nez je druhy konec u datove zasuvky ale fungovalo to.

Ted kdyz jsem se s tim j*bal, tak jsem vyzkousel znovu nakrimpovat datovou zasuvku vsemi 3 zpusoby. Tj A, B a tak jak je to u switche. Nic z toho najednou nefunguje.

Nema nekdo nejaky napad? Protoze me toto hlava nebere...

Dik

Vubec nechapu proc, bylo to funkcni, nic se s tim nedelalo, jen jsem si nasledne hral s tim krimpovanim.

Na teto zasuvce jsou uvedeny pro me dva zvlastni zpusoby krimpovani

Vyrobca vie asi najlepsie ako navrhol zasuvku a ako mas do nej zapojit vodice aby to vo vysledku dalo standardne B. Ty potom nacvakni koncovky podla obrazku ktory si sem dal.

nic se s tim nedelalo, jen jsem si nasledne hral s tim krimpovanim.

Ak pouzivas normalne krimpovacie klieste tak takmer nemas co pokazit - aj ked sam vidis, neplati to vzdy. Vysledok svojej prace si mozes otestovat